Koronawirus. Powiat wadowicki. Ważne informacje [AKTUALIZACJA]

Bogumił Storch
Bogumił Storch
mat.
Koronawirus w powiecie wadowickim. Shutdown w powiecie. W tym miejscu będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach i decyzjach dotyczących zagrożenia koronawirusem w powiecie wadowickim. Jakie instytucje zostają zamknięte? Jaki wydarzenia odwołane? Sprawdź!

17 marca, 15.00
Policjanci z Wadowic zdradzili tajniki swojej pracy podczas pandemii koronawirusa. Wiadomo już jakie działania podejmują wobec osób poddanych kwarantannie w domach.

17 marca , 12.00
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Choczni k. Wadowic zostanie zamknięty 20 marca. Opdady najlepiej oddać już teraz.Odpady wielkogabarytowe będą odbierane, przez firmę Empol, z posesji prywatnych zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Więcej:
Urząd Miejski Wadowice

17 marca, 10.00
Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic, krytykuje obostrzenia, jakie wprowadzono w mieście w związku z koronawirusem. Jego zdaniem straż miejska nie powinna nakłaniać wałęsającej się po rynku młodzieży do powrotu do domu. - A co z niedzielnymi mszami, w czasie których miejscowi politycy PIS tak uwielbiają się fotografować? A co z kolejkami w supermarketach? - pyta

16 marca, 15.55
Ograniczenia w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Wadowicach. W środku będzie mogło przebywać maksymalnie 20 osób.
16 marca, 15. 50
Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wadowicach informuje, że od dziś do odwołania zawiesza bezpośrednią obsługę klientów.
16 marca, 15.45
Czwartkowy Targ przy ulicy Nadbrzeżnej w Wadowicach także zostaje odwołany.
16 marca, 15.30
Gminy w Małopolsce zachodniej wyznaczyły miejsca ewentualnej zbiorowej kwarantanny dla tych, którzy mieli kontakt z pacjentami zakażonymi koronawirusem. M.in. W Kalwarii Zebrzydowskiej, ale też np. w Spytkowicach

16 marca, 15.00
Specjalne środki ostrożności z powodu koronawirusa w kalwaryjskim sanktuarium wprowadzili zakonnicy. Miejsce, które odwiedzają rocznie miliony pielgrzymów teraz świeci pustkami, ale obraz ze świątyni transmitowany jest w internecie przez całą dobę.

16 marca, 12.00
Po decyzjach i działaniach dotyczących ograniczenia rozprzestrzenia się koronawirusa wiele miejsc w Wadowicach opustoszało.

16 marca, 10.00
Urząd Miejski w Wadowicach od wtorku (17.03) zaprzestaje bezpośredniej obsługi mieszkańców. Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.
16 marca, 8.00
Specjalne środki ostrożności w urzędach miejskich w Wadowicach i w Andrychowie, starostwie powiatowym i gminach. Mierzenie temperatury przed wejściem, zakaz wejścia dla petentów, wymóg umawiania przez telefon, ograniczenia działalności do odwołania, zamknięte targowiska, jarmarki a nawet kaplica przy cmentarzu. Sprawdź, co się zmieniło.

13 marca, 17. 15. Szewcy wrócili do powiatu z Mediolanu. Nie zbadali się, trudno ich namierzyć
Koronawirus sieje coraz większy niepokój wśród mieszkańców powiatu wadowickiego. W Kalwarii Zebrzydowskiej urzędnicy od zarządzania kryzysowego przyznają, że nie są w stanie dotrzeć do wszystkich uczestników delegacji lokalnych szewców, którzy byli na targach branżowych w Mediolanie. Kilka dni po ich wyjeździe teren ten został objęty kwarantanną. Z kolei w Wadowicach panikę wywołała informacja o wycieczce z Włoch, która przyjechała odwiedzić muzeum papieskie.
Czytaj więcej:

13 marca, 17.00 Bunt urzędników starostwa! Grozili, że nie przyjdą do pracy. Starosta reaguje.
Specjalne środki ostrożności w urzędach w Wadowicach i w Andrychowie. Strażnicy miejscy wszystkim petentom mierzą przed wejściem temperaturę. Takich obostrzeń nie ma w Starostwie Powiatowym w Wadowicach. Pracownice tego urzędu zbuntowały się i groziły, że od poniedziałku nie przyjdą do pracy. Starosta Eugeniusz Kurdas zareagował, od poniedziałku zmiany także w Starostwie.
Czytaj więcej:

13 marca,16.00 Straż miejska w Wadowicach będzie tropić grupki młodzieży na ulicach, liczy na donosy
Apel UM Wadowice do wszystkich mieszkańców:
- Jeśli zauważycie gromadzące się na mieście grupy młodzieży lub inne grupy ludzi, poinformujcie strażników miejskich, którzy patrolują ulice - proszą urzędnicy. Telefon: 606-319-789.

13 marca. godz 14.00 Od poniedziałku do UM Andrychów trzeba się umawiać bo nie wpuszczą
Urząd Miejski w Andrychowie będzie przyjmował wyłącznie tych mieszkańców, którzy wcześniej umówią się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tylko w sprawach pilnych i nie cierpiących zwłoki! Kasa Urzędu będzie nieczynna.

13 marca, 12:30 W gm. Wadowice nie ma potwierdzonego przypadku zakażania Koronawirusem

13 marca, 11:15 Sytuacja w placówkach oświatowych na terenie gminy Wadowice:
– W przedszkolach gminnych na 846 dzieci jest tylko 20,
– W szkołach podstawowych na 3084 dzieci jest tylko 9,
– W przedszkolach niepublicznych na 406 dzieci jest tylko 26,
– W szkołach katolickich na 421 dzieci są tylko 3.
Ogółem: Na 4757 dzieci do szkół przyszło dzisiaj tylko 58, co stanowi zaledwie 1,2%.

13 marca 9:45 Pobór do wojska odwołany!
Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego, od poniedziałku na terenie całego powiatu odwołana zostaje kwalifikacja wojskowa

13 marca, 8:30. Od rana w Urzędzie Miejskim w Wadowicach nastąpiła zmiana organizacji pracy:
Urząd Miejski informuje:
– Sprawy załatwiane są teraz na parterze. Strażnicy miejscy za pomocą bezdotykowego termometru badają temperaturę wchodzących urzędników i petentów. Urzędnicy schodzą do petentów.

– Termin płatności podatku wydłużamy o dwa miesiące, bez naliczania odsetek, więc wszystkich, którzy nie mają możliwości opłaty przez Internet, prosimy o nieprzychodzenie do kas.

– Pozostali strażnicy miejscy mają zlecone wzmożone patrole, zwłaszcza w Parku Miejskim, przy boiskach sportowych i placach zabaw, aby zapobiec gromadzeniu się dzieci i młodzieży.

– W budynku mamy wyznaczoną izolatkę, na wypadek, gdyby któryś z petentów lub urzędników poczuł się źle i istniałoby podejrzenie, że może być zarażony koronawirusem. W razie konieczności Gmina jest zabezpieczona w środki ochrony osobistej.

12 marca, godz. 13. Zmarła kobieta zakażona koronawirusem
Jest pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. W Poznaniu zmarła pacjentka, która w niedzielę, 8 marca trafiła na Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. Kobieta wcześniej zgłosiła się na SOR szpitala w Puszczykowie. Jej stan od początku, gdy trafiła na oddział zakaźny, był określany jako ciężki. Pacjentka miała 57 lat. Z powodu zakażenia koronawirusem doszło u niej do infekcji górnych dróg oddechowych. Była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Niestety, nie udało się jej uratować. W czwartek, 12 marca o śmierci kobiety poinformował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

12 marca. Pamiętajcie
Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

12 marca, godz. 11. Pustki w sklepach. Ludzie masowo wykupują towary
Zobaczcie, jak teraz wyglądają sklepy w Oświęcimiu, Olkuszu, Zatorze

12 marca, godz. 10. Koronawirus wywraca nasze życie do góry nogami
TU PRZECZYTACIE NAJWAŻNIEJSZE I NAJNOWSZE INFORMACJE, PODSUMOWANIE WCZORAJSZEGO DNIA

12 marca, godz. 10, powiat wadowicki
Odwoływane są zajęcia warsztatów terapii zajęciowej, dziennych domów opieki nad osobami starszymi

12 marca, godz. 9, powiat wadowicki
Wszystkie domy kultury w powiecie odwołały zaplanowane imprezy, wydarzenia, zajęcia dla dzieci

Od poniedziałku wszystkie szkoły, przedszkola zamknięte przez dwa tygodnie. A już od czwartku (12.03) szkoły powinny ograniczyć działalność edukacyjną. Zaleca się pozostawanie w domach. Taką decyzję ogłosił w środę (11.03) premier Mateusz Morawiecki. Premier Mateusz Morawiecki użył na konferencji prasowej angielskiego określenia - shutdown. Wyłączenie.

Mucharz

11 marca, godz. 20.00
Organizatorzy akcji sprzątania śmieci wokół Jeziora Mucharskiego informują, że zbiórka 20.03.2020r. zostaje odwołana i przeniesiona na inny termin. Nowy termin akcji wkrótce zostanie podany - informuje OSP w Mucharzu.

Kalwaria Zebrzydowska

11 marca. godz.9.00
Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zawiesiło z dniem (11.03) wszystkie zajęcia oraz imprezy planowane między (11.03) a (25.03) z możliwością przedłużenia. Pracuje natomiast administracja CKSIT w godz. 8.00 do 16.00,

11 marca. godz.12.00
Głos w sprawie koronawirusa zabrali też zakonnicy z kalwaryjskiego sanktuarium:

Od kilku tygodni rozprzestrzenia się w świecie epidemia „koronawirusa”, która dotarła także do naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie epidemii. Szczególnym patronem na obecny czas szerzenia się choroby niech będzie dla nas św. Szymon z Lipnicy, bernardyn, który w XV wieku pomagał chorym podczas panującej w Krakowie epidemii cholery, udzielając sakramentów i niosąc pociechę

tak kustosz kalwaryjskiego sanktuarium zaprasza do wspólnej modlitwy.

Andrychów

11 marca, godz. 14.00.
Burmistrz Tomasz Żak zapewnił mieszkańców, że jednostki administracyjne miasta będą działać, ale prosi mieszkańców by sprawy, które mogą poczekać były przez nich załatwiane w terminie późniejszym lub przez telefon albo internet. Opóźnienia w spłacaniu miejskich podatków nie będą karane grzywną:
Płatności choćby podatków, których termin normalnie mija 15 marca mogą poczekać dłużej, nie będzie to obarczone żadnymi opłatami karnymi zapewnia burmistrz.

11 marca, godz. 9.00
Andrychowski magistrat podjął decyzję o zamknięciu od czwartku (12.03) Krytej Pływalni, biblioteki oraz wszystkich gminnych i miejskich placówek kulturalnych, oraz o odwołaniu planowanych imprez kulturalnych CKiW (do końca marca lub do odwołania).

10 marca. godz.13.
Targi ślubne, zaplanowane na 15 marca w ParkHotel Łysoń mają się odbyć.

Nasza impreza kwalifikuje się do imprez lokalnych a nie masowych. Nie mamy publiczności międzynarodowej. Na chwilę obecną tego typu wydarzenia (lokalne) odbywają się, w związku z tym nie planujemy odwołać tegorocznej edycji. Stale jednak monitorujemy sytuację. Gdyby coś się zmieniło - na pewno będziemy o tym informować na bieżąco

informują organizatorzy

Wadowice

11 marca, godz.16.00
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II również będzie zamknięte.

11 marca. godz.10.00
Urząd Miejski zdecydował o odwołaniu najbliższych wykładów otwartych pt. „Aby życie miało sens” zaplanowanych na (19.03), które Gmina Wadowice organizuje wspólnie z Uniwersytetem Papieskim w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

11 marca. godz. 9.00
Zapadła również decyzja o odwołaniu wszystkich zajęć i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Wadowickie Centrum Kultury. WCK wstrzymało sprzedaż i rezerwację biletów na wydarzenia kwietniowe.

11 marca. godz.9.00
Zajęcia na basenie oraz sali gimnastycznej w ramach programu „Aktywny senior” zostały zawieszone do odwołania.

11 marca godz. 8.00

Wydział Zarządzania Kryzysowego w naszym urzędzie prowadzi całodobowy dyżur. O wszelkich działaniach będziemy informować na bieżąco.Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o zachowanie spokoju, natomiast każdy kto wrócił z regionu, gdzie występuje koronawirus i ma objawy choroby lub miał kontakt z osobą zakażoną, powinien jak najprędzej telefonicznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną: Infolinia NFZ 800 190 590

apeluje Urząd Miejski w Wadowicach

11 marca, godz. 7.00
Nie odbędą się na pływalni zaplanowane na sobotę (14.03 zawody pływackie na miejskiej pływalni Delfin w Wadowicach.

11 marca, godz. 8.00
W środę (11.03) rano Wadowickie Centrum Kultury podjęło decyzję o odwołaniu i zawieszeniu wszystkicj zajęć dla dzieci i dorosłych. Imprezy ma odwołać również Biblioteka Publiczna. Zamknięte będzie Muzeum Miejskie.

10 marca, godz. 21.00

Swoją imprezę odwołali też strażacy z Wadowic.

W związku z nowo otrzymanymi poleceniami komendanta głównego PSP dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa akcja krwiodawstwa, która miała się odbyć w dniu 15.03.2020 roku w JRG Wadowice zostaje odwołana

- poinformowano. O ewentualnym nowym terminie organizatorzy poinformują poźniej.
10 marca, godz.19.00
W Urzędzie Miejskim w Wadowicach pracuje sztab kryzysowy, który przygotowuje plan działania dotyczący reżimu sanitarnego na terenie miasta i gminy.
10 marca. godz. 20.00

W powiecie wadowickim już we wtorek zapadła decyzja o zamknięciu jednej ze szkół.

Szkoła Muzyczna w Wadowicach, poinformowała już we wtorek, (10.03) na swoim profilu na Facebooku, że odwołuje zajęcia:

Dyrekcja szkoły wyjaśnia, że podjęła taką decyzję w związku z zaleceniami krajowej inspekcji sanitarnej.
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi podejmowania działań mających na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz pracownikom szkoły podjęto decyzję o odwołaniu zajęć

czytamy w komunikacie dyrekcji szkoły.

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus. Powiat wadowicki. Ważne informacje [AKTUALIZACJA] - Małopolskie Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3