Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu słubickiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu słubickiego w okręgach nr 1, 2, 3 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu słubickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BŁOŃSKI Maciej: pozycja 1 : 3,32% (1 530 głosów)
- SZCZYTOWSKA Małgorzata Marianna: pozycja 2 : 3,32% (1 530 głosów)
- DĘBIŃSKI Jerzy: pozycja 3 : 3,32% (1 530 głosów)
- ŁOWIŃSKI Adrian Wojciech: pozycja 4 : 3,32% (1 530 głosów)
- MAZUR Małgorzata: pozycja 5 : 3,32% (1 530 głosów)
- TUMIŁOWICZ Janusz: pozycja 6 : 3,32% (1 530 głosów)
- MALINA Teresa Maria: pozycja 7 : 3,32% (1 530 głosów)
- RADKIEWICZ Adam: pozycja 8 : 3,32% (1 530 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŁUKASZEWICZ Sebastian Adam: pozycja 1 : 2,49% (1 150 głosów)
- SMALEC Ola Marzena: pozycja 2 : 2,49% (1 150 głosów)
- KSEJ Łukasz Bartłomiej: pozycja 3 : 2,49% (1 150 głosów)
- FIDZIUKIEWICZ Ryszard: pozycja 4 : 2,49% (1 150 głosów)
- KINOWSKI Wiesław: pozycja 5 : 2,49% (1 150 głosów)
- GABRYSZ Daria Paulina: pozycja 6 : 2,49% (1 150 głosów)
- ŁAGUTKO Justyna Anna: pozycja 7 : 2,49% (1 150 głosów)
- GLINKA Tomasz: pozycja 8 : 2,49% (1 150 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KARASIŃSKA Monika: pozycja 1 : 3,45% (1 591 głosów)
- HAJKOWICZ Bogdan Józef: pozycja 2 : 3,45% (1 591 głosów)
- RUDZIŃSKI Patryk Michał: pozycja 3 : 3,45% (1 591 głosów)
- APANOWICZ Józef: pozycja 4 : 3,45% (1 591 głosów)
- JABŁOŃSKA Alicja: pozycja 5 : 3,45% (1 591 głosów)
- WIDZIEWICZ Daniel Edward: pozycja 6 : 3,45% (1 591 głosów)
- DUSZYŃSKA Marta: pozycja 7 : 3,45% (1 591 głosów)
- BOHUSZKO Krzysztof: pozycja 8 : 3,45% (1 591 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- KULCZYŃSKI Sławomir: pozycja 1 : 1,17% (539 głosów)
- PILIMON Edmund: pozycja 2 : 1,17% (539 głosów)
- TOPOLSKA Grażyna: pozycja 3 : 1,17% (539 głosów)
- PASTERNAK Adam: pozycja 4 : 1,17% (539 głosów)
- SZOŁTUN Magdalena: pozycja 5 : 1,17% (539 głosów)
- JODLIŃSKA-PUZIUK Małgorzata Stefania: pozycja 6 : 1,17% (539 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI+ SAMORZĄDOWCY LUBUSKIE:
- WYPYCH Andrzej Marek: pozycja 1 : 0,82% (379 głosów)
- PILŻYS Dariusz: pozycja 2 : 0,82% (379 głosów)
- KAMIŃSKA Aneta: pozycja 3 : 0,82% (379 głosów)
- SOLIŃSKI Zbigniew: pozycja 4 : 0,82% (379 głosów)
- CZYŻ Andrzej: pozycja 5 : 0,82% (379 głosów)
- DOBKIEWICZ Jadwiga Sylwia: pozycja 6 : 0,82% (379 głosów)
- WYPYCH Maria Barbara: pozycja 7 : 0,82% (379 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- PŁAZA Anna: pozycja 1 : 1,64% (755 głosów)
- STRAŻEWICZ Tadeusz Maciej: pozycja 2 : 1,64% (755 głosów)
- DANICKA Edyta Helena: pozycja 3 : 1,64% (755 głosów)
- BIEGAJ Marcin: pozycja 4 : 1,64% (755 głosów)
- HEPPNER Damian Adam: pozycja 5 : 1,64% (755 głosów)
- HOŁUBOWICZ Czesław: pozycja 6 : 1,64% (755 głosów)
- DEPTUCH Ewelina Barbara: pozycja 7 : 1,64% (755 głosów)
- BYCKA Andrzej: pozycja 8 : 1,64% (755 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słubickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SAWICKA Danuta Jadwiga: pozycja 1 : 4,36% (793 głosów)
- JANOWICZ Maciej Łukasz: pozycja 2 : 4,36% (793 głosów)
- KUBIŚ Mieczysław: pozycja 3 : 4,36% (793 głosów)
- POLIŃSKA Anna Elżbieta: pozycja 4 : 4,36% (793 głosów)
- HAŃBICKI Jan Krzysztof: pozycja 5 : 4,36% (793 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- UTRACKI Damian Łukasz: pozycja 1 : 4,18% (760 głosów)
- DEREŃ Grażyna: pozycja 2 : 4,18% (760 głosów)
- PIETRUSZYŃSKI Piotr Szymon: pozycja 3 : 4,18% (760 głosów)
- KUCHARCZYK Anna: pozycja 4 : 4,18% (760 głosów)
- KLAJNEROK Stanisław: pozycja 5 : 4,18% (760 głosów)
- MEJZA Danuta: pozycja 6 : 4,18% (760 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WASZAK Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 4,33% (788 głosów)
- UDZIELA Barbara: pozycja 2 : 4,33% (788 głosów)
- SOBCZAK Jacek Janusz: pozycja 3 : 4,33% (788 głosów)
- WOJCIUL Halina Elżbieta: pozycja 4 : 4,33% (788 głosów)
- KINDRAT Marta: pozycja 5 : 4,33% (788 głosów)
- KOŁOSZA Wiesław Henryk: pozycja 6 : 4,33% (788 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI+ SAMORZĄDOWCY LUBUSKIE:
- PASTUSZAK Krystian: pozycja 1 : 4,39% (799 głosów)
- CIESIELSKA Monika Ewa: pozycja 2 : 4,39% (799 głosów)
- WINIARCZYK Ewa Mariola: pozycja 3 : 4,39% (799 głosów)
- SIDORKIEWICZ Tomasz Zenon: pozycja 4 : 4,39% (799 głosów)
- ROSZAK Lidia Małgorzata: pozycja 5 : 4,39% (799 głosów)
- BARAŃCÓW Sebastian: pozycja 6 : 4,39% (799 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- NIKODEM Radosław Bartosz: pozycja 1 : 0,29% (52 głosów)
- PAWLIK Eliza: pozycja 2 : 0,29% (52 głosów)
- DRZAZGA Szymon Hubert: pozycja 3 : 0,29% (52 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słubickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GÓRSKA Anna: pozycja 1 : 1,98% (1 088 głosów)
- CHMURZYŃSKI Jacek Wojciech: pozycja 2 : 1,98% (1 088 głosów)
- PSZCZOŁOWSKA-MIZERSKA Maja Sylwia: pozycja 3 : 1,98% (1 088 głosów)
- BUKA Wacław: pozycja 4 : 1,98% (1 088 głosów)
- MAZUREK Kamila Aneta: pozycja 5 : 1,98% (1 088 głosów)
- WYCHUDZKI Jan Kazimierz: pozycja 6 : 1,98% (1 088 głosów)
- PIETROW Anna Maria: pozycja 7 : 1,98% (1 088 głosów)
- DOBOSZ Bogdan: pozycja 8 : 1,98% (1 088 głosów)
- MICHAŁOWSKA Joanna Elżbieta: pozycja 9 : 1,98% (1 088 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WŁODEK Robert: pozycja 1 : 2,91% (1 603 głosów)
- ŻWIREK Natalia Barbara: pozycja 2 : 2,91% (1 603 głosów)
- PAWELCZYK Ariel: pozycja 3 : 2,91% (1 603 głosów)
- PARCIANA-RAŹNA Agnieszka Anna: pozycja 4 : 2,91% (1 603 głosów)
- MAGDULSKI Dawid Mateusz: pozycja 5 : 2,91% (1 603 głosów)
- JANUSZEWSKA Marzena: pozycja 6 : 2,91% (1 603 głosów)
- KACZMAREK Ernest Adam: pozycja 7 : 2,91% (1 603 głosów)
- KAPICA Ryszard Piotr: pozycja 8 : 2,91% (1 603 głosów)
- BAŁDYS Jolanta Barbara: pozycja 9 : 2,91% (1 603 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BAJON Leszek Józef: pozycja 1 : 3,68% (2 027 głosów)
- BURZYŃSKA Barbara: pozycja 2 : 3,68% (2 027 głosów)
- KONOPKO Sebastian: pozycja 3 : 3,68% (2 027 głosów)
- ORŁOWSKA Aleksandra: pozycja 4 : 3,68% (2 027 głosów)
- CHUSTECKI Ryszard: pozycja 5 : 3,68% (2 027 głosów)
- RADKIEWICZ Lilia: pozycja 6 : 3,68% (2 027 głosów)
- KUBIK Zbigniew Władysław: pozycja 7 : 3,68% (2 027 głosów)
- ROMMEL Karolina: pozycja 8 : 3,68% (2 027 głosów)
- KOKOCIŃSKI Arkadiusz Grzegorz: pozycja 9 : 3,68% (2 027 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- MALICZAK-PIETROW Marta Emilia: pozycja 1 : 0,9% (495 głosów)
- SANECKA-BUGAJ Aleksandra Ewelina: pozycja 2 : 0,9% (495 głosów)
- RATAJCZAK Jarosław: pozycja 3 : 0,9% (495 głosów)
- ŻAŁOBA Artur Piotr: pozycja 4 : 0,9% (495 głosów)
- GINTER Anna Maria: pozycja 5 : 0,9% (495 głosów)
- JĘDRKIEWICZ Łukasz: pozycja 6 : 0,9% (495 głosów)
- PRZYWOŹNA Martyna Julianna: pozycja 7 : 0,9% (495 głosów)
- PIETROW Tomasz Łukasz: pozycja 8 : 0,9% (495 głosów)
- STANKOWSKI Bartosz Piotr: pozycja 9 : 0,9% (495 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI+ SAMORZĄDOWCY LUBUSKIE:
- KARPEZO Andrzej: pozycja 1 : 1,2% (659 głosów)
- LEWANDOWICZ Agata Magdalena: pozycja 2 : 1,2% (659 głosów)
- KRAWCZYK Daniel Czesław: pozycja 3 : 1,2% (659 głosów)
- ILNICKA Justyna: pozycja 4 : 1,2% (659 głosów)
- JANOWICZ Bartosz Krzysztof: pozycja 5 : 1,2% (659 głosów)
- SEKULSKA Małgorzata: pozycja 6 : 1,2% (659 głosów)
- SKUBISZ Zdzisław Marian: pozycja 7 : 1,2% (659 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- KOTUŁA Jacek Marian: pozycja 1 : 0,72% (395 głosów)
- LECHKUN Krystyna: pozycja 2 : 0,72% (395 głosów)
- RACHOWIAK Błażej Bartłomiej: pozycja 3 : 0,72% (395 głosów)
- WÓJTOWICZ Beata: pozycja 4 : 0,72% (395 głosów)
- ŁĘSZCZAK Sebastian: pozycja 5 : 0,72% (395 głosów)
- ROJNA-MARKIEWICZ Honorata: pozycja 6 : 0,72% (395 głosów)
- BEDNARCZYK Andrzej: pozycja 7 : 0,72% (395 głosów)
- CICHOWSKA Marzena: pozycja 8 : 0,72% (395 głosów)
- HOŁOWNIA-PANECKA Patrycja Monika: pozycja 9 : 0,72% (395 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?