V liga, grupa zachodnia. Orlęta Rudawa zakończyły niesamowitą serię Wiślanki Grabie. Niwa Nowa Wieś znów liderem [WYNIKI 21. KOLEJKI]

Artur Bogacki
Kadr z meczu Niwa - Zjednoczeni-Złomex
Kadr z meczu Niwa - Zjednoczeni-Złomex Jerzy Zaborski
W grupie zachodniej małopolskiej V ligi piłkarskiej 22-23 kwietnia 2023 r. rozegrano mecze 21. kolejki. Po tych spotkaniach zmienił się lider - Niwa Nowa Wieś zastąpiła Wiślankę Grabie. Poniżej wyniki wszystkich spotkań. Między czterema najlepszymi drużynami (także MKS Trzebinia i Tempo Biała) jest tylko punkt różnicy.

Wiślanka Grabie - Orlęta Rudawa 2:4 (2:0)
Bramki: 1:0 Głuszko 26, 2:0 Piekarz 39 samob., 2:1 Szkitun 48, 2:2 Partyła 64 karny, 2:3 Sarad 81, 2:4 Potoniec 90+4.
Wiślanka: Kobyłka - Łomnicki (70 Gruszkowski), Kaczyński, Kukla, Ślęczka - Leśniak, Pietrzyk (40 Cygnarowicz, 60 Żak), Nowak, Jaworski, Głuszko - Kotwica.
Orlęta: Kwiatkowski - Piotr Kawaler (72 Janeczko), Olkuski (70 Skwarczeński), Kołodziejczyk, Piekarz - Balcer, T. Stryczek (25 Puchalski), Sarad (90 Prochownik), Potoniec, Partyła (80 Tarkowski) - Szkitun.
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków). Żółte kartki: Świerczyński (na ławce) - Balcer, trener Chlipała, Piotr Kawaler, Kołodziejczyk. Widzów: 70.

W minioną środę, po odrobieniu zaległości, Wiślanka przedłużyła do 17 liczbę meczów z rzędu bez porażki i została liderem. Teraz to wszystko straciła po przegranej z nabierającymi rozpędu Orlęta (trzecie kolejne zwycięstwo beniaminka, który oddala się od strefy spadkowej).

Do przerwy nic nie wskazywało na koniec serii piłkarze z Grabia, gospodarze zadali dwa ciosy: Głuszko wykorzystał podanie Jaworskiego, a po strzale Nowaka gospodarzom pomógł rykoszet od rywala. W II połowie przyjezdni szybko złapali kontakt i poszli za ciosem, w końcówce zapewnili sobie pełną pulę.

Pcimianka Pcim - Jutrzenka Giebułtów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sołtys 25 karny, 2:0 Sołtys 75.
Pcimianka: Gaudyn - Korczyk, Laskoś, Abdullahi, K. Pandyra, N. Zalejski (73 Kowalczyk), D. Pandyra (80 Rapacz), D. Zalejski (73 Kotarba), Rodrigo, Malik (88 Zawada) - Sołtys.
Jutrzenka: Płaza - Filipek, Michalec, Ficek (70 Kowalik), Silczuk (46 Ziarkowski) - Janik (46 Gniecki), Majcherczyk, Kowalski (46 Ślęczka), M. Wcisło - Balawender, Pawlak (46 J. Wcisło).
Sędziował Marcin Fila (Wadowice). Żółte kartki: K. Pandyra, Malik - Majcherczyk. Widzów: 100.

Dopiero w szóstym wiosennym meczu Pcimianka wygrał, już pod wodzą nowego trenera Mateusza Misia. Oba gole strzelił Sołtys - po karnym i kończąc zespołową akcję. Jutrzenka blisko bramki była w końcówce, Gniecki trafił w słupek.

Niwa Nowa Wieś – Zjednoczeni-Złomex Branice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Chrapek 50, 2:0 Mateja 64.
Niwa: Pochłopień – Stawowczyk (46 Holewa), Matejko, Mateja, Rogala (77 Kubeczko) – Nycz, Jaroś (73 Pękala), Jurczak, Garlacz (46 Merta) – Chrapek, Piskorek (46 Miłoń).
Zjednoczeni-Złomex: Jękot – Moniak, Dudek, Smoleń, Salsa (75 Sroka) – Kowalski (75 Bulczyński), Kasza, Gładysz, Berliński (65 Kuczek) – Świeca (80 Stanecki), Banik (80 Walawender).
Sędziował: Krystian Chrabąszcz (Brzesko). Żółte kartki: Matejko, Rogala, Miłoń - Smoleń. Widzów: 120.

Po pierwszej, bezbarwnej połowie, drugą miejscowi zaczęli do mocnego uderzenia. Po podaniu od Holewy Chrapek wygrał pojedynek z Jękotem. Szybki gol był owocem trzech zmian, jakich w przerwie dokonał szkoleniowiec gospodarzy. Później, po dograniu z wolnego, wynik spotkania na 2:0 strzałem głową ustalił Mateja. (ZAB)

Karpaty Siepraw - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 P. Żmuda 29, 1:1 Salawa 47, 1:2 A. Żmuda 54, 1:3 P. Żmuda 63, 1:4 A. Żmuda 77.
Karpaty: Migrała - Anioł (76 Galas), Szablowski, Jagła, Lesak - G. Chlebda, Kubera, Burkat, Salawa, Armatys - B. Chlebda.
Spójnia: Siuzdak - Graja, Wolny, Duda, Świda - Macałka, Gąsior, Pabiańczyk (65 Kasprzyk), Lewandowski, A. Żmuda - P. Żmuda.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Widzów: 50.

Niżej notowana Spójnia ma patent na Karpaty, znów wysoko je pokonała. Goście prowadzili do przerwy, ale na początku II połowy był już remis (Salawa zamknął podanie Armatysa), a po chwili minimalnie spudłował Burkat. Ostatecznie górą była Spójnia, po golu A. Żmudy (w sytuacji sam na sam) odzyskała przewagę, którą potem jeszcze powiększyła.

Clepardia Kraków – KS Chełmek 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Sanak 69, 2:0 Sanak 73, 2:1 Majka 82 karny, 2:2 Knap 89.

Sokół Kocmyrzów – MKS Trzebinia 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Ł. Skrzypek 8, 0:2 Kowalik 13, 1:2 Stec 30, 1:3 Zybiński 48, 1:4 Koźlik 87.

Garbarnia II Kraków - Tempo Białka 3:3 (3:2)
Bramki: 1:0 Grzybowski 5, 2:0 Grzybowski 15, 2:1 Trojan 26 samob., 3:1 Trojan 32, 3:2 Kamiński 39, 3:3 Kamiński 72.

Pauza: Błękitni Modlnica.