Artur Bogacki
Wiślanka Grabie kontynuuje serię meczów bez porażki
Wiślanka Grabie kontynuuje serię meczów bez porażki FB/Wiślanka Grabie
W 13. kolejce sezonu 2022-23 w grupie zachodniej piłkarskiej V ligi w Małopolsce w czołówce tabeli nie zaszły zmiany. Najlepsze drużyny zgodnie wygrały swoje mecze. Liderem jest MKS Trzebinia (29 pkt) przed Niwą Nowa Wieś i Tempem Białka (po 28). Oto relacje i wyniki ze spotkań rozegranych 29-30 października 2022 r.

Zjednoczeni-Złomex Branice - MKS Trzebinia 1:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Moniak 47, 1:1 Skrzypek 67, 1:2 Zybiński 76, 1:3 Kowalik 82 karny.
Zjednoczeni-Złomex: Jękot - Niewczas, Sroka, Chlebowski, Moniak - Szatan, Kuzoraunye (85 Bulczyński), Berliński, Mazur, Kania (63 Ślusarz) - Kuczek.
Trzebinia: Wróbel - Sieczko, Kalinowski, Martyniak, Kamionka (63 Sochacki), Grzyb, Skrzypek, Gałka (83 Kurek), Zybiński (90+1), Arfa (63 Koźlik), Kowalik.
Żółte kartki: Berliński, Bulczyński - Kowalik, Zybiński, Martyniak. Widzów: 100.

Lider z Trzebini w meczu z plasującym się w dole tabeli rywalem nie miał łatwo. Na początku II połowy gospodarze objęli prowadzenie i mogli myśleć o sprawieniu niespodzianki. W 60 min Kania nie sięgnął piłki po centrze. A potem faworyt wypunktował miejscowych, którzy opadli z sił.

Wiślanka Grabie - Garbarnia II Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kotwica 56, 2:0 Burkat 83, 3:0 Żak 87.
Wiślanka: Kobyłka - Łomnicki, Gruszkowski, Żakieta, Głuszko - Cygnarowicz (90+4 Materna), Serafin (71 Burkat), Jaworski, Pietrzyk, Leśniak (59 Steinhoff) - Kotwica (86 Żak).
Garbarnia II: Al-Ani - Paczka (87 Krasny), Kolendowski, Kmiecik, Dąbrowski - Sutor (70 Baliński), Strzeboński (80 Jarosz), Kaczmarczyk, Sarga (62 Łojek) - Grzybowski, Ciastoń (62 Masełko)
Żółte kartki: Gruszkowski - Paczka, Strzeboński, Masełko, trener Rębisz. Widzów: 70.

Faworyt przełamał się dopiero po przerwie - po podaniu Cygnarowicza Kotwica trafił w dalszy róg. Dwa kolejne gole to zasługa rezerwowych: Burkat trafił (po wrzucie z autu Łomnickiego) i asystował Żakowi (ładna akcja Wiślanki). Dla ekipa z Grabia to 11. z rzędu mecz bez porażki.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Tempo Białka 1:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Basiura 15, 0:2 Basiura 22, 0:3 Basiura 46, 0:4 Groń 49, 0:5 Basiura 54, 1:5 P. Żmuda 63, 1:6 Groń 83.
Spójnia: Siuzdak - Kania, Szymczyk, Duda (46 Wolny), Świda - Lewandowski (80 Dziechciowski), Cudejko (59 Gąsior), Kasprzyk (59 Pabiańczyk), Niemczyk, A. Żmuda - P. Żmuda.
Tempo: Wałach - Lipa (61 Garb), Gruca, Groń, Palarczyk - Puzik (75 Janeczek), Gładysz (68 Talaga), Sidorczuk, Piekarczyk, Fujak - Basiura (65 Banik).
Sędziował: Filip Studziński. Żółta kartka: Palarczyk. Widzów: 50.

Wyżej notowane Tempo po pierwszej połowie prowadziło dwoma golami. Oba zdobył Basiura, która wykorzystał zagranie Palarczyka i „na raty” dobił strzał Piekarczyka. W kilka minut po zmianie goście wbili trzy kolejne gole (dwa były autorstwa Basiury) i stało się jasne, że wygrają. Dla Spójni to pierwsza domowa porażka w sezonie.

Karpaty Siepraw - Sokół Kocmyrzów 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Homel 36, 2:0 Zając 75, 2:1 Filo 85, 3:1 Zając 90+4.
Karpaty: Wróblewski (61 Migrała) - Anioł, Jagła, Szablowski, Lesak - Homel (66 Korzeniowski), Armatys (79 Salawa), Czerniawski (85 Słowiak), B. Chlebda - Burkat, Zając.
Sokół: Bożok - Stec, Cholewa, Brak, Podyma (46 Miechowicz) - Obrzud (46 Kapusta), Obracaj (46 Filo), Broda, Hałat (80 Romuzga), Wątroba - Guja.
Sędziował: Daniel Zygmond (Nowy Targ). Żółte kartki: Jagła - Cholewa, Wątroba. Widzów: 120.

Prowadzenie gospodarzom dał Homel, który po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie - uderzył celnie z 22 m. Goście mieli okazje, ale brakowało precyzji. A na kwadrans przed końcem stracili drugą bramkę, gdy Zając strzałem w dalszy róg. Sokół złapał kontakt w końcówce po kontrze, lecz więcej nic nie wskórał.

Błękitni Modlnica – Jutrzenka Giebułtów 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Łyp 12, 1:1 Silczuk 40, 2:1 T. Kawa 74.

Orlęta Rudawa – KS Chełmek 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Wierzba 70, 1:1 Partyła 85, 1:2 Kukiełka 90.

Niwa Nowa Wieś – Pcimianka Pcim 3:1 (1:1) [RELACJA I ZDJĘCIA]
Bramki: 1:0 Chrapek 7, 1:1 D. Zalejski 16, 2:1 Nycz 52, 3:1 Chrapek 68.