Sparingi piłkarskie. Osiem goli Tempa Nienaszów. Remis Sobniowa z Liwoczem

Bogdan Hućko
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay
W meczu sparingowym rozegranym w sobotę, 4 lutego, na stadionie w Dukli, Tempo Nienaszów pokonało Zorzę Łęki Dukielskie 8-0. Był to pierwszy sparing Tempa w przerwie zimowej.

Mecz odbył się na boisku pokrytym śniegiem, nawiewanym przez wiatr.

- Cieszę się, że sparing doszedł do skutku, bo jeszcze przed południem stał pod dużym znakiem zapytania. Przede wszystkim, mimo trudnych warunków, udało się rozegrać mecz, odbyć jednostkę treningową, trochę popracować na dużej przestrzeni. Wynik jest sprawą drugorzędną, bo wiele było przypadkowości

– powiedział nam trener Tempa Grzegorz Munia.

Tempo Nienaszów – Zorza Łęki Dukielskie 8-0 (3-0)
Bramki zdobyli: Arkadiusz Majka 2, Miłosz Gierlasiński 2, Wojciech Kiełtyka, Gabriel Gierlasiński, Radosław Słota, jedna samobójcza.
Tempo: Wiktor Cyran – Grzegorz Gierlasiński, Konrad Pęcak, Kamil Wietecha, Karol Musiał – Łukasz Świątek, Krzysztof Kiełtyka, Miłosz Gierlasiński, Arkadiusz Majka – Wojciech Kiełtyka, Radosław Słota oraz Tomasz Naparło, Dominik Romanek, Radosław Majka, Arkadiusz Musiał, Grzegorz Munia; trener Grzegorz Munia.

Remis Sobniowa z Liwoczem

Dla Sobniowa był to drugi sparing. Wcześniej przegrał z LKS Czeluśnica 0-6. Liwocz zagrał pierwszy mecz kontrolny.

Trener Sobniowa Andrzej Semla po przerwie dał pograć sześciu juniorom (Jarosław Latoszek, Marcin Wójcik, Alan Nowak, Mikołaj Kubacki, Mateusz Przetacznik, Michał Konieczny).

Natomiast szkoleniowiec Liwocza Zdzisław Żmigrodzki był zadowolony z pierwszego meczu kontrolnego.

– Stworzyliśmy kilka sytuacji do zdobycia goli, fajnie pograliśmy piłką. Bramki straciliśmy po błędach w obronie i nad tym musimy nadal pracować

– powiedział.

Sobniów Jasło – Liwocz Brzyska 3-3 (2-1)
0-1 Wiktor Madej, 1-1 Marcin Garbarz, 2-1 zawodnik testowany, 2-2 Dominik Rosół, 3-2 Sławomir Zegarowski, 3-3 Tomasz Kozak (karny)
Sobniów: Wiktor Martyka – Hubert Wiśniowski, Tomasz Dziobek, Mariusz Dybaś, Marcin Garbarz, Piotr Sury, Alan Buba, Patryk Jamuła, Bartosz Trybek, Adrian Lis, zawodnik testowany oraz w II połowie: Jarosław Latoszek – Marcin Wójcik, Alan Nowak, Mikołaj Kubacki, Mateusz Przetacznik, Michał Konieczny, Sławomir Zegarowski, Kacper Konieczny, Daniel Serafin; trener Andrzej Semla.
Liwocz: Rafał Gajda – Stanisław Sypień, Michał Madejczyk, Patryk Garduła, Marcin Kozak, Krystian Kobak, Wiktor Madej, Paweł Smagacki, Konrad Czapla, Tomasz Kozak, Dominik Rosół oraz Karo Marcisz, Jakub Janiczek, Radosław Gajda, Jakub Jasicki, Jakub Wolak, Mateusz Jastrzębski, Michał Kozak; trener Zdzisław Żmigrodzki.