Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sierpniowe Niedzielne Koncerty w Andrychowie

red.
Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
W sierpniu 2013 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędą się SIERPNIOWE NIEDZIELNE KONCERTY W HOŁDZIE BŁOGOSŁAWIONEMU JANOWI PAWŁOWI II. W ramach koncertów wystąpią: zespół NORO LIM, kwartet klarnetowy i orkiestra klarnetowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach, zespół AIRE ANDALUZ oraz chór MISERICORDIAS DOMINI. Koncertom towarzyszy wystawa „Spotkanie z Aniołami” – malarstwo Jerzego Koleckiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy jest bezpłatny.

Program Koncertów:

18 sierpnia 2013
„Spotkanie z flamenco” - zespół AIRE ANDALUZ

Program koncertu to najważniejsze style flamenco: tangos, sevillanas, bulerias, znane wszystkim rumby z repertuaru zespołu Gipsy Kings oraz pieśni Marka Grechuty w języku hiszpańskim. Zespół jest laureatem II nagrody w konkursie Grechuta Festival 2011. Wyjątkowy klimat koncertów AIRE ANDALUZ tworzy ekspresyjny śpiew w wykonaniu jednej z niewielu wokalistek uprawiających tę sztukę w Polsce Magdaleny Lechowskiej, wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka oraz pełen wyrazu taniec Akiko Biedroń, Magdaleny Malskiej i Krzysztofa Hliniaka, jednego z nielicznych w Polsce tancerzy flamenco. Skład zespołu uzupełnia Mateusz Sarapata - instrumenty perkusyjne.

25 sierpnia 2013
„Per aspera ad astra” - chór MISERICORDIAS DOMINI

Na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów specjalny program przygotowany przez chór MISERICORDIAS DOMINI pod dyrekcją Tadeusza Prystackiego. Amatorski chór mieszany czterogłosowy powstał w Zagórniku w 1994 r. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym ziemi andrychowskiej upiększając swym śpiewem uroczystości sakralne, patriotyczne, biesiadne. Chór był obecny na prywatnej audiencji w Watykanie u Ojca Świętego Jana Pawła II, a także śpiewał w zespole chórów podczas wizyty Papieża Benedykta XVI w Wadowicach. Zdobył nagrody i wyróżnienia na konkursach i przeglądach zespołów chóralnych.

Koncertom towarzyszy wystawa
„Spotkanie z Aniołami” – malarstwo Jerzego Koleckiego

Jerzy Kolecki ur. w 1925 r. we Wróblowicach. W okresie okupacji żołnierz AK, łącznik, ps. „Liść”. Studia na wydziale malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, kierownik artystyczny, dyrektor i scenograf. Autor herbu Rabki i znaku Teatru „Rabcio”. Laureat nagród i odznaczeń: m.in. za twórczość artystyczną dla dzieci, za zasługi dla Ziemi Krakowskiej, kawaler Orderu Uśmiechu i Orderu Odrodzenia Polski.
Brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa, grafiki i scenografii. Realizacje „Drogi Krzyżowej” do kościołów w Ciężkowicach, Rabce Zdroju, Rabce Zarytem, Andrychowie, Międzybrodziu Bialskim.

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie
Współpraca artystyczna: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Wadowicach

Wstęp na wszystkie KONCERTY oraz Wystawę Jerzego Koleckiego jest bezpłatny.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto