Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Andrychowie, najważniejsze wydarzenia od 3.01 do 9.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Andrychowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Andrychowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Andrychowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.01 a 9.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „DYNASTIE małopolskiego biznesu - część 2. Alfabet rodzin z Krakowa i regionu, których firmy odniosły sukces (od G do P) 10.01.2021”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Andrychów od 3.01 do 9.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 DYNASTIE małopolskiego biznesu - część 2. Alfabet rodzin z Krakowa i regionu, których firmy odniosły sukces (od G do P) 10.01.2021

Ponoć „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”. Jak sobie z tym radzą najsłynniejsze w Krakowie i Małopolsce familie, których firmy odniosły finansowy sukces? Spośród tysięcy wybraliśmy 22. i stworzyliśmy pierwszy małopolski alfabet dynastii biznesu. Przed tygodniem przedstawiliśmy pierwszą jego część – od A do F. Dziś część druga: od G do P. Za tydzień ostatnia: od S do Ż. Szczegóły w galerii: wystarczy kliknąć w przycisk "zobacz galerię" i przesuwać zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 IMGW zapowiada duże mrozy, na drogach będzie ślisko [POGODA]

Pogoda w najbliższych godzinach nie będzie rozpieszczać. Będzie zimno i... bardzo zimno. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego przed silnymi mrozami. Dodatkowo w wielu miejscach w Małopolsce pojawi się gołoledź.

📢 Tanie działki na wsiach do kupienia w Małopolsce. Ich cena nie przekracza 10 zł za metr! [OFERTY] 9.01.2021

Nieruchomości są jedną z najpewniejszych inwestycji. Nie trzeba być jednak krezusem aby kupić działkę. Ceny działek w wielu przypadkach nie przekraczają 10 złotych za metr kwadratowych. Korzystając z serwisu Otodom przygotowaliśmy zestawienie działek na małopolskich wsiach, których cena nie przekracza 100 tysięcy złotych.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.01-9.01.2021 Andrychów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Andrychowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kalkulator kolejki szczepionkowej przeciw COVID-19. Sprawdź w 60 sekund, kiedy może przypaść Twój termin szczepienia przeciw COVID-19

Kalkulator szczepionkowy - to narzędzie bierze pod uwagę wiek, aktywność zawodową oraz stan zdrowia i na tej podstawie pokazuje minimalną i maksymalną liczbę osób przed Tobą w kolejce, a także wskazuje termin, w którym jest szansa na szczepienie. Terminy prosimy traktować orientacyjnie. Rzeczywista data będzie zależeć od wielu zmiennych. Szczegóły poniżej.

📢 Katowice: 162 ratowników zrezygnowało z pracy w pogotowiu

162 ratowników medycznych zrezygnowało z pracy w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. Byli to pracownicy na kontraktach, którzy nie zdecydowali się na podpisanie nowych umów. Przedstawiciele WPR uspokajają: - Nie ma obaw, że mieszkańcy Śląska zostaną bez opieki. - informuje Onet.pl

📢 SMS o szczepieniu przeciw COVID. Nim coś zrobisz,, upewnij się, że nadawca nie podszywa się pod urząd, by ukraść dane osobowe [10.01.2021]

Osoby wytypowane do szczepienia przeciwko COVID będą otrzymywały SMS-y z powiadomieniami. W ten sposób będę narażone na zmasowane ataki cyberprzestępców starających się ukraść ich dane osobowe.

📢 Szczepienia przeciw Covid-19 w powiecie wadowickim. Przedstawiamy listę miejsc, w których mieszkańcy będą mogli się zaszczepić [PRZEGLĄD]

Od 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19. Ministerstwo Zdrowia podało listę placówek i punktów szczepień w kraju, w tym 18 na terenie powiatu wadowickiego, w których będzie można to zrobić po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Mamy listę placówek, które będą szczepić mieszkańców powiatu wadowickiego, po uprzedniej rejestracji. Zobaczcie, które to. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ferie w Beskidach. Tłumy na stokach w Szczyrku. Spacery, skitury, sanki i "jabłuszka". A co z obostrzeniami?

Na beskidzkich stokach jest pełno ludzi. Nie można jeździć na nartach, ale to nie powstrzymało wielu od zimowej aktywności. W Szczyrku na Solisku czy na Hali Skrzyczeńskiej spotkamy skiturowców, spacerowiczów, a także rodziny z dziećmi. Maluchy z radością bawią się na śniegu. Zjeżdżają na sankach i "jabłuszkach" i lepią bałwany. A co z obostrzeniami?

📢 Sośnierz: Szczepionki dla celebrytów? Zajmujemy się pierdołami. W listopadzie zmarło w Polsce 60 tys. ludzi. To jest prawdziwy problem

Szczepionki dla celebrytów to incydent, który się zdarzył i na który można było machnąć ręką. Wie pan, co to jest problem? 60 tys. zgonów w Polsce w listopadzie. 60 tysięcy, czyli dwa razy więcej niż rok temu i liczby tej nie można tłumaczyć covidem. To jest dramatyczny problem do rozwiązania i zdiagnozowania i nie ma bardziej ewidentnego dowodu na zaburzenia w organizacji opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, były szef NFZ.

📢 Lekarka z WUM wściekła po szczepieniach celebrytów. "Zabraliście mi szczepionkę" - grzmi Maja Herman

Szczepienia celebrytów poza kolejnością ogłoszoną przez rząd wstrząsnęły opinią publiczną, a Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnił, że specjalnie powołana wewnętrzna komisja wyjaśni sprawę. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, czy Andrzej Seweryn z córką Marią. Do kwestii szczepień na WUM odniosła się również pracująca tam lekarka Maja Herman. W emocjonalnym wpisie grzmi - "zabraliście mi szczepionkę", a także krytykuje "bagno, które się zadziało". Lekarka podkreśla, że nie zapomni tego, co się stało.

📢 Świadczenie postojowe 2021. Te warunki musisz spełnić, aby otrzymać pomoc

Trwa nabór wniosków o świadczenie postojowe w ramach tarczy 6.0. Osoby samozatrudnione mogą także skorzystać z innych form wsparcia. Przypominamy, jak uzyskać pomoc i kto ma prawo do świadczenia postojowego.

📢 100 tysięcy zaszczepionych Polaków. Szczepienia "grupy pierwszej" rozpoczną się 25 stycznia

Do wtorku do południa zaszczepiono w Polsce 100 tys. osób. W poniedziałek było to 38 tysięcy pacjentów w ciągu jednego dnia. Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia tzw. grupy pierwszej ruszą w Polsce 25 stycznia.

📢 Małopolska. Oto najniebezpieczniejsi przestępcy poszukiwani przez policję. Zobacz ich zdjęcia!

Bardzo duża liczba osób z woj. małopolskiego jest poszukiwana za poważne przestępstwa. Wśród nich są mordercy, gwałciciele, dokonujący rozbojów czy uciekinierzy z więzienia. Mogą być bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, daj znać organom ścigania!

📢 Szczepienia dla celebrytów nakręciły popyt u pozostałych? Memy i burza w internecie wokół szczepień na koronawirusa

Szczepienia na koronawirusa dla celebrytów to gorący temat, który z dużym prawdopodobieństwem przyczynić się może do popularyzacji szczepień. Wśród zaszczepionych w "zerowej" fazie programu znalazła się m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Andrzej Seweryn z córką, Krzysztof Materna, czy Leszek Miller. W akcji zorganizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny szczepić mieli szczepić się jedynie medycy. Stało się inaczej. Co na to internauci? Jak zwykle mają memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Szczepienia na COVID-19. Gotówka za szczepienie? Polacy zaszczepią się, jeśli... dostaną za to pieniądze [SONDAŻ]

Gotówka w zamian za zaszczepienie się na koronawirusa? Okazuje się, że taki argument mógłby przekonać nawet połowę Polaków, którzy są niezdecydowani w kwestii szczepienia przeciwko COVID-19 - wynika z sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla "Gazety Wyborczej.

📢 Kto zazdrości nam ferii? Zaczęły się najdziwniejsze ferie. Tu mogą pomóc tylko najlepsze MEMY

Ferie zimowe 2021 rozpoczęły się 4 stycznia. Będą inne, niż do tej pory. Raz, że dla wszystkich województw obowiązują w tym samym terminie, a dwa, że praktycznie nigdzie nie można wyjechać na zimowy odpoczynek. Tak wyglądają ferie zimowe AD 2021 czasów pandemii. Można się załamać, albo zareagować śmiechem. Zobaczcie najlepsze memy o feriach zimowych 2021!

📢 Jak wyglądają śluby w czasie pandemii koronawirusa? Przedstawiciele branży nie narzekają na brak pracy

Mimo że z uwagi na obostrzenia wciąż nie można organizować wesel, to śluby nadal się odbywają. Potwierdzają to dane Urzędu Stanu Cywilnego. Na brak pracy nie narzekają także księża i przedstawiciele branży ślubnej. Wiele par bierze ślub już teraz i czeka z organizacją wesela na lepsze czasy.

📢 Uwaga! Jeśli odpowiesz TAK na któreś z tych pytań, nie zostaniesz zaszczepiony!

Wiemy już, jak będzie wyglądał kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opracowało jego wzór. Kwestionariusz będziemy wypełniać przed wizytą u lekarza. Odpowiedź na pytania pozwoli lekarzowi zdecydować, czy w danym dniu można wykonać pacjentowi szczepienie.

📢 Szczepienia poza kolejnością. Celebryci się tłumaczą. ARM zarzuca szpitalowi kłamstwo

Media ujawniają nazwiska kolejnych celebrytów którzy zaszczepili się w szpitalu WUM, poza kolejnością. Rząd zapowiada na poniedziałek szczegółową kontrolę placówki. WUM zapowiedział w sobotę wewnętrzną kontrolę ws. szczepień aktorów. Z kolei prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski stwierdził, że WUM "nie otrzymał żadnej dodatkowej puli szczepionek dla osób spoza grupy 0". Opozycja wskazuje, że plan szczepień w Polsce jest nie dość poezyjnie sformułowany.

📢 Przegląd tygodnia w Andrychowie, najważniejsze wydarzenia od 27.12 do 2.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Andrychowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.12 a 2.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „DYNASTIE małopolskiego biznesu. Alfabet rodzin z Krakowa i regionu, których firmy odniosły sukces (część 1: od A do F) 2.1.2021”?

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto