Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Andrychowie, najważniejsze wydarzenia od 27.09 do 3.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Andrychowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Andrychowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Andrychowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.09 a 3.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te imiona są zakazane w Polsce. Belzebub, Emaus, Montezuma... Nie możesz tak nazwać dziecka! [4.10.20]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Andrychów od 27.09 do 3.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te imiona są zakazane w Polsce. Belzebub, Emaus, Montezuma... Nie możesz tak nazwać dziecka! [4.10.20]

Paryż, Stokrotka, Dzwoneczek - to przykłady imion, których w Polsce nadać nie można. Mimo że przepisy dotyczące imiennictwa w Polsce są dosyć liberalne, Urząd Stanu Cywilnego ma prawo nie zgodzić się na rejestrację imienia, które wydaje się niestosowne lub całkowicie odbiega od polskich standardów. Listę zakazanych w Polsce imion możesz sprawdzić w galerii!

📢 Metamorfozy w TTV: Gogglebox. Przed telewizorem. Agnieszka Kotońska, Sylwia Bomba, Big Boy zmienili się nie do poznania. Poznałbyś ich?

Program "Gogglebox. Przed telewizorem" TTV emituje już od sześciu lat! Od kilku tygodni oglądamy już 13. sezon reality show, a w nim bohaterów, których znamy od dawna. Sylwia Bomba, Mateusz „Big Boy” Borkowski czy Izabela Zeiske w "Gogglebox" są od samego początku, a niewiele krótszy staż w hicie TTV ma Agnieszka Kotońska czy Mariusz Kozak. Jak przez lata zmieniali się bohaterowie "Gogglebox. Przed telewizorem"? Zobaczcie sami!

📢 Co oglądać jesienią? Oto najciekawsze premiery października na Netflixie [3.10]

Jesienne wieczory przed telewizorem czas zacząć, przynajmniej tak sugeruje Netflix proponując wśród październikowych premier pozycje, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości w październiku zobaczymy na Netflixie?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Kruger&Matz Eagle 1069 4/64GB LTE Czarny (KM1069)


Tygodniowa prasówka 27.09-3.10.2020 Andrychów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Andrychowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus atakuje w Małopolsce. Cztery powiaty w strefie czerwonej, kolejne cztery w żółtej. Jakie obostrzenia w nich obowiązują? [LISTA]

Koronawirus atakuje w Małopolsce z coraz większą siłą. W kolejnych małopolskich powiatach wprowadzane są dodatkowe obostrzenia. W czwartek służby sanitarne poinformowały, że od soboty 3 października przez najbliższy tydzień cztery powiaty trafią do strefy czerwonej, w kolejnych czterech obowiązywać będą obostrzenie tzw. strefy żółtej.

📢 Letycja, Lubomir, a może Filomena? Nazwałbyś tak swoje dziecko? Sprawdź najdziwniejsze imiona nadane w Polsce w 2020 roku! 3.10.20

Kreatywność Polaków nie zna granic. Odzwierciedlają to dane z raportu Ministerstwa Cyfryzacji, w którym widnieją wszystkie imiona nadane w pierwszej połowie 2020 roku. Na prowadzeniu znajdują się imiona klasyczne i typowo polskie, ale nie zabrakło też imion, które są nadzwyczaj oryginalne i niezbyt częste. W galerii tego artykułu możecie zobaczyć 20 najdziwniejszych imion, które zostały nadane dzieciom w Polsce w pierwszym półroczu bieżącego roku.

📢 Produkty WYCOFANE ze sklepów decyzją GIS. Masz w domu? Oddaj je do sklepu! Mogą być niebezpieczne dla zdrowia! AKTUALNA LISTA 3.10.20

Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku kontroli wycofał w ostatnim czasie szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki. To nie tylko żywność, ale również suplementy, czy produkty codziennego użytku. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu i zapoznaj się z ostrzeżeniami GIS i datą ważności produktów. Te artykuły nie spełniały norm i mogą być szkodliwe dla zdrowia. ZOBACZ, O JAKIE PRODUKTY CHODZI.

📢 Te produkty GIS wycofał w ub. miesiącu. Masz je w domu? Lepiej wyrzuć, bo mogą być niebezpieczne

Wycofane z obrotu produkty stanowią niemałą grupę, ale łączy je jedno - mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. We wrześniu niemal co kilka dni GIS publikował ostrzeżenia publiczne, informując o produktach, w których wykryto niebezpieczne bakterie i inne poważne uchybienia mogące nie pozostać bez wpływu na nasze zdrowie. Wycofano z obrotu sporo żywności, którą kupujemy na co dzień! Zobacz, co konkretnie i upewnij się, że nie masz tego w domu.

📢 Oświęcim. Lekarze ginekolodzy ze szpitala powiatowego wycięli 25-letniej pacjentce około 30-kilogramowego guza! To polski rekord [ZDJĘCIA]

To najprawdopodobniej największy guz jajnika, jaki udało się usunąć polskim ginekologom. Operacja odbyła się we wtorek (29 września 2020) na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. 25-letniej pacjentce, mieszkance powiatu oświęcimskiego, lekarze usunęli guza, który mierzył 60 na 40 cm i ważył ok. 30 kilogramów. Pacjentka czuje się dobrze, prawdopodobnie jutro (2 października) opuści szpital.

📢 Małopolska. Najbardziej poszukiwani przestępcy przez policję. Zobacz ich zdjęcia!

Setki osób z woj. małopolskiego jest poszukiwanych za poważne przestępstwa. Są oni bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Daj znać organom ścigania!

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 2.10.2020 r.).

📢 Małopolskie miasta i powiaty najbardziej zagrożone koronawirusem [LISTA]

Ministerstwo Zdrowia i sanepid mają coraz gorsze wiadomości. W ostatnich tygodniach nie ma dnia, by Małopolska nie znajdowała się w czołówce województw z największą liczbą nowych zakażeń. Kolejny chorych na koronawirusa przybywa w tempie 100-300 pacjentów na dobę. W których powiatach sytuacja wygląda najgorzej? Zobacz nasze zestawienie.

📢 10 wyjątkowo dziwnych i przerażających chorób świata. W niektóre z nich aż ciężko uwierzyć

Na świecie zdarzają się przypadki takich chorób, o których nawet nam się nie śniło. Są to tak zwane choroby rzadkie, które w większości przypadków są nieuleczalne. Mogą być one zarówno bardzo niebezpieczne dla zdrowia, utrudniać życie, a także prowokować spojrzenia ludzi na ulicy. Poznajcie 10 rzadkich chorób i zaburzeń, z którymi boryka się naprawdę niewielu…

📢 Gdzie najlepiej żyje się emerytom? Oto najlepsze państwa do życia na emeryturze. Jest tu Polska? Zobacz ranking

Dla jednych emerytura to koniec problemów, a dla innych – dopiero początek. Nie jest to jednak doświadczenie emerytów z całego świata, co pokazuje nam globalny indeks emerytalny. Niedawno Natixis opublikował nowy ranking krajów, w których emerytom żyje się najlepiej. Które miejsce zajęła Polska? Choć w niektórych aspektach nasz kraj niewiele odstaje od czołówki, to jednak polscy emeryci mają czego pozazdrościć swoim kolegom z innych krajów.

📢 5 słów, których lepiej nie pisać w służbowych emailach. Niektóre wyrazy mogą osłabić przekaz naszych wiadomości

To, czy czujemy się zawodowo pewnie widać nawet w naszej służbowej korespondencji. O jej wydźwięku decydują czasem pojedyncze i zupełnie niepotrzebnie wstawiane słowa. Co powinno zniknąć z naszego słownika?

📢 Od nowego roku zakaz węgla, kominków i starych aut? Nieprawda! Co zmienia Program Ochrony Powietrza dla Małopolski? Pytania i odpowiedzi

Niemal jednogłośne przyjęcie przez małopolskich radnych ambitnego Programu Ochrony Powietrza, który przyspieszy walkę ze smogiem w całym regionie, ucieszyło przytłaczającą większość mieszkańców, ale jednocześnie uaktywniło grupę przeciwników działań antysmogowych. W efekcie w przestrzeni publicznej oraz w licznych komentarzach w mediach opiniotwórczych i społecznościowych pojawia się wiele półprawd, kłamstw i manipulacji. Wprowadzaniu zapisów nowego POP, a także przyjętych wcześniej uchwał antysmogowych, towarzyszy zamęt informacyjny, a wręcz dezinformacja. My przedstawiamy fakty i obalamy mity. Oto odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez Małopolan oraz pojawiające się wątpliwości dotyczące nowego POP.

📢 Wrzosy w domu – najpopularniejsze przesądy. Czy wrzosy przynoszą nieszczęście i dlaczego lepiej ich nie mieć w mieszkaniu?

Wrzosy w domu z pewnością będą piękną dekoracją wnętrza. To symbol jesieni, gdy zakwita, oznacza to, że lato dobiega końca. To koniec nie tylko ciepłych dni, ale także według niektórych wierzeń sprowadzenie na siebie dużego nieszczęścia. Wyjaśniamy, dlaczego nie można przynosić wrzosu do domu oraz jakie są zabobony związane z tą rośliną.

📢 Najpiękniejsze krzewy na jesień i zimę. Polecamy krzewy o dekoracyjnych owocach

Podpowiadamy, jakie krzewy i drzewa posadzić, żeby nasz ogród długo cieszył pięknymi barwami. To krzewy o ozdobnych owocach. Z niektórych owoców będziemy mogli też sami skorzystać, inne nakarmią ptaki.

📢 Nie jedz tego! GIS wycofał te produkty. Są niebezpieczne, zostały wycofane! Sprawdź, czy masz je w domu [OSTRZEŻENIE GIS]

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w ramach swojej działalności przekazuje m.in. informacje i ostrzeżenie o produktach, które mogą być szkodliwe. GIS informuje zarówno o produktach wycofanych ze sprzedaży przez ich producenta lub dystrybutora, jak i o tych, które zostały wycofane decyzją tegoż organu. W ostatnich miesiącach GIS wydał ponad kilkanaście ostrzeżeń. Ponadto również sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Aldi czy Pepco wydają dla swoich klientów informacje i ostrzeżenia o produktach, które wycofano ze sklepów. Sprawdź, dla których produktów wydano ostatnio informacje i upewnij się, że nie masz ich w domu!

📢 Wszystkich Świętych 2020 a obostrzenia z powodu koronawirusa. Co z wyjazdami na groby? Wiceminister zdrowia: planujemy zalecenie ograniczeń!

Gwałtowny i stały przyrost dobowych zakażeń w Polsce może doprowadzić do wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się Polaków. W czwartek wiceminister zdrowia powiedział w Polskim Radiu 24: "Myślę, że wydamy zalecenia na okres Wszystkich Świętych. Wyjazdy będą stwarzały duże niebezpieczeństwo". Zalecenia mają pojawić się już za dwa-trzy tygodnie.

📢 Budynki, które mają twarze. Też je widzisz? Te zdjęcia poprawią ci humor

Ludzki mózg uwielbia dostrzegać twarze w nietypowych miejscach. Oto najciekawsze zdjęcia budynków, które robią do nas miny.

📢 Te objawy mogą wskazywać, że chorowałeś na koronawirusa i przeszedłeś infekcję łagodnie! Zobacz listę

Pandemia koronawirusa nadal się rozprzestrzenia. Upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia dane odnoszą się jednak do przypadków pacjentów przechodzących zakażenie z wystąpieniem typowych objawów, takich jak gorączka, zmęczenie, kaszel, duszności, a także zaburzenia smaku oraz węchu. Chorych było prawdopodobnie więcej! Wskazują to wyniki badań, świadczące o tym, że wiele osób mogło przejść już zakażenie, nawet o tym nie wiedząc. Czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawdzić!

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto