Nasza Loteria

Prowadzący „Dzień Dobry TVN” odwiedzają miejscowości w całej Polsce – rusza akcja „Widzimy się!”

Materiał informacyjny TVN
„Być bliżej ludzi” to cel niemalże każdej telewizji, zwłaszcza tej realizowanej na żywo. To także misja programu „Dzień Dobry TVN”, który w ramach akcji „Widzimy się” opuszcza warszawskie studio i rusza w Polskę. Dzięki temu to widzowie, nie niewidzialni za kamerą producenci czy nawet dziennikarze, będą tworzyć to, co zobaczą w telewizji.

„Dzień Dobry TVN” to jeden z flagowych programów stacji, którego emisyjny debiut miał miejsce 3 września 2005 r. Od tego czasu wiele się zmieniło – prowadzący, technologie, wyposażenie studia czy choćby elementy, składowe każdego wydania oglądanego przez widza. Nie zmieniło się jednak to, że właśnie widzowie są w programie najważniejsi.

Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, ekipa DDTVN rusza więc w Polskę. Przystankiem nie będą jednak najpopularniejsze zimowe kurorty, takie jak Szczyrk czy Zakopane, a mniej znane perły na mapie naszego kraju. Prowadzący „Dzień Dobry TVN” spotkają się z ich mieszkańcami, sprawdzą z czego są dumni, jakie lokalne atrakcje polecają i czym zajmują się na co dzień.

- Będziemy między innymi w Andrychowie, który jest bardzo bliski mojemu sercu – zapowiada Krzysztof Skórzyński, współprowadzący poranne pasmo. Jak zdradza, to właśnie tam spędził lata młodości. – Chcemy odkrywać i pokazywać nie tylko ciekawe i piękne regiony, czy to w górach, nizinach czy nad morzem, ale również fenomenalne osobowości, które są z nimi związane. Tak jak małżeństwo Fryczów, które jest właśnie z Andrychowa – zapowiada. - Takich osób, które chcielibyśmy przedstawić naszym widzom jest znacznie więcej.

Olga Gąbek, znana nam za sprawą swojego talentu w „MasterChef Junior”, Adam Mikołajek z „Mam Talent”, Gabi Katzer z Eurowizji Junior, ekolog Jan Zieliński, niesamowity Andrzej Bargiel, fantastyczne zespoły ludowe, przepiękne rękodzieło – to zaledwie czubek góry lodowej.

- To zaszczyt móc przedstawić widzom kogoś takiego, jak najlepszy szybownik na świecie, Sebastian Kawa – podkreśla Krzysztof Skórzyński. - Jako Polacy często nie wiemy, że mamy takie skarby narodowe. Troszkę „cudze chwalimy, swojego nie znając” – dodaje. - Ci ludzie są niezwykle fascynujący i inspirujący, pokazują, że człowiek ma granice, ale jest zdolny te granice przekraczać - własnego strachu, braku umiejętności czy możliwości.

Nie zabraknie również ukłonu w stronę dawnej mody narciarskiej oraz licznych lokalnych akcentów. Widzowie będą mogli zobaczyć w programie najpiękniejsze rękodzieło, z którego słynie odwiedzany region.

- Będziemy mieli okazję porozmawiać z twórcami wytwarzającymi te piękne rzeczy. Jeżeli coś Polska powinna pokazywać dumnie światu, to właśnie to, jak pięknie rozwinęło się w naszym kraju rękodzieło – podkreśla Krzysztof Skórzyński.

Ta miłość jest współdzielona w domu Skórzyńskich. - Jestem przekonany, że w 3. minucie po emisji programu na żywo pewnie dostanę sms-a „przywieź TO”, a owo „to” będzie dość precyzyjnie wskazane (śmiech).

Powrót z pamiątkami to zresztą uroczy zwyczaj w rodzinie Krzysztofa Skórzyńskiego. - Moje dzieci doskonale wiedzą, że jak tata gdzieś wyjeżdża, wraca z drobiazgami. Mam taki zwyczaj, że staram się przywieźć coś lokalnego, więc z pewnością wrócę z ciupagą, oscypkiem lub czapeczką. Jestem niezwykle wdzięcznym klientem dla sprzedawców pamiątek. Magnesy są obowiązkowe – przyznaje.

Akcja „Dzień Dobry TVN” o nazwie Widzimy się” zaczęła się 11 stycznia w Kościerzynie, a już w najbliższą niedzielę prowadzący odwiedzą region Beskidu Andrychowskiego.[5.02.2023].

- Mam nadzieję, że tymi spotkaniami z naszymi widzami otwieramy nasze studio w ten dosłowny sposób – mówi Krzysztof Skórzyński, współprowadzący ”Dzień Dobry TVN”. - Nie chcemy być wyłącznie za zamkniętymi drzwiami na 9. piętrze przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów, tak aby dać im możliwość współtworzenia z nami programu – zaznacza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto