Pływanie. Medale oświęcimian w mistrzostwach Polski młodzieżowców i międzynarodowe kwalifikacje [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Mateusz Dubas wywalczył sobie przepustkę do juniorskich mistrzostw Europy w Helsinkach Fot. Jerzy Zaborski
W dobrych nastrojach wrócili oświęcimianie z mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Łodzi, a przed nimi już kolejne wyzwanie, czyli walka w drugiej rundzie ligi SMS w Lublinie.

Z wicemistrzostwa Polski seniorek, na 200 m stylem dowolnym (2.01,55) cieszyła się Dominika Kossakowska, zawodniczka SMS Oświęcim, walcząca pod szyldem swojego macierzystego klubu, AZS AWF Katowice. Zakwalifikowała się także na mistrzostwa Europu juniorów w Helsinkach i do sztafet na mistrzostwa Europy seniorów w Glasgow.

Międzynarodową przepustkę wywalczył także inny zawodnik oświęcimskiej SMS, Mateusz Dubas (AZS AWF Katowice). Rewelacyjnie spisał się na 400 m stylem zmiennym (4.27,80), zajmując czwartą lokatę.

Na juniorskie mistrzostwa Europy do Helsinek pojedzie także oświęcimianka Marta Klimek. To dzięki wyścigowi na 200 m stylem dowolnym (2.06,30), w którym wśród seniorów zajęła 8. lokatę.

Brązowy medal wśród młodzieżowców na 400 m stylem zmiennym zdobył Sebastian Ciastoń. Wynik uzyskany na poziomie 4.28,53 był piąty wśród seniorów. - Nie udało mi się sięgnąć po pierwszy seniorski medal, ale też w klasie maturalnej okres przygotowawczy do mistrzostw był utrudniony – przyznaje popularny „Ciastek”. - W eliminacjach miałem piąty czas, który w finale jeszcze poprawiłem, ale do brązowego seniorskiego medalu zabrakło „tylko” albo „aż” czterech sekund.

Srebrny medal w młodzieżowcach zdobyła oświęcimska sztafeta chłopców na 4x200 m stylem dowolnym, w składzie: Sebastian Ciastoń, Patryk Blachura, Maciej Krulikowski, Kamil Goleniec. Oświęcimianie przegrali tylko ze Śląskie Wrocław, a wyprzedzili UKS G-8 Bielany Warszawa.

Niewiele do medalu zabrakło też Katarzynie Kołodziej, która wywalczyła 5. miejsce na 100 metrów stylem motylkowym (1.01,16), a „oczko” niżej była na 50 m także stylem motylkowym.