Oznaczenia dystansu społecznego w czasach pandemii

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Bezpieczna obsługa klientów w czasach pandemii to aktualnie nieodzowny element prowadzenia biznesu. Sklepy detaliczne, urzędy, siłownie, stacje benzynowe są zobowiązane do informowania o zachowaniu wymaganego prawem dystansu. Przy zastosowaniu drukarek Oki z serii C8 oraz dedykowanych nośników i specjalnego oprogramowania zalecenia w tym zakresie mogą być realizowane błyskawicznie, do tego tanio w doskonałej jakości i trwałości.

Komunikacja wizualna to chyba najbardziej istotne narzędzie w służbie współczesnego handlu detalicznego. Jego znaczenie rośnie w ostatnich latach wraz z powiększaniem się grupy klientów o osoby z pokoleń millenialsów oraz X i Y. Dla tych klientów informacje wizualne podane w formie przyciągających wzrok banerów, naklejek na ścianach, podłodze czy witrynach sklepowych są już wręcz integralną częścią wystroju sklepu. Sprzedawcy, coraz bardziej świadomi tego trendu chcąc nie chcąc muszą brać go pod uwagę przy planowaniu i realizowaniu polityki informacyjnej.

Swoistym katalizatorem rozwoju komunikacji wizualnej są wymagane w ostatnim czasie oznaczania związane z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego., Stały się one warunkiem funkcjonowania wszystkich firm, których wspólnym mianownikiem jest obsługa klienta w szerokim słowa znaczeniu. Precyzyjnie określoną przez rządowe wytyczne odległość muszą zachować klienci sklepów, aptek, stacji benzynowych, jak również siłowni czy restauracji. O ile oznaczania dotyczące informowania o produktach, cenach czy promocjach mogą być realizowane lub nie w zależności od strategii firmy, o tyle w przypadku materiałów o zachowaniu dystansu społecznego są koniecznością. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że wytyczne w tym zakresie mogą ulegać szybkim zmianom, na które należy reagować. Obecnie, pod koniec 2020 r. siłownie czy restauracje są zamknięte, ale gdy tylko ich działalność zostanie wznowiona, konieczne będzie poinformowanie użytkowników i klientów, jaką odległość między sobą powinni zachować.

Bolączki przedsiębiorców

Wspomniana konieczność przygotowania odpowiednich materiałów informacyjnych, zwłaszcza w krótkim czasie to niewątpliwie duże wyzwanie dla przedsiębiorców. Okres panującej pandemii to trudny czas dla biznesu. Realizowanie dodatkowych obowiązków w ramach komunikacji wizualnej, takich jak informowanie klientów o obowiązującym dystansie jest kolejnym obciążeniem dla firm. W tradycyjnym modelu przygotowywania materiałów wizualnych konieczny jest najpierw projekt, potem zamówienie u zewnętrznego dostawcy, a to oznacza dodatkowe koszty. Ponadto w takim przypadku należy się też liczyć z dość długim czasem jaki upływa od zamówienia do jego realizacji. W skrajnych przypadkach może się okazać, że zanim materiały będą gotowe – zmianie ulegnie ich treść. Dlatego bardzo istotną rolą procesu stała się aktualnie elastyczność i krótki czas produkcji. Nie bez znaczenia jest także jakość – wydruki powinny być trwałe, odporne na działania warunków atmosferycznych -w przypadku umieszczania ich na zewnątrz, , a gdy są naklejane na podłodze – także nieścieralne.

Na problemy – platforma Oki

Co zrobić, by uzyskać wymagane materiały szybko i tanio, najlepiej w niezawodnej jakości? Z pomocą przychodzi Oki oferując kompletną platformę, dzięki której możliwe jest uzyskanie każdego wymaganego wydruku przede wszystkim w bardzo krótkim czasie. To wszystko dzięki zastosowaniu drukarek Oki z serii C8. Do tej rodziny należą aż cztery konstrukcje, wśród których każdy przedsiębiorca może znaleźć dla siebie najbardziej odpowiedni model. Od C844 dnw, która drukuje z prędkością 35 str./min w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi po C824 – 25 str./min, 1200 x 600 dpi. Niezależnie od wersji każda z nich gwarantuje najwyższej jakości kolorowe wydruki w formacie A3 na nośnikach o wszystkich wymiarach od ulotek po banery o długości ponad 1,3 m. Urządzenia te choć obsługują format A3 zajmują bardzo mało miejsca, doskonale pełnią wszystkie funkcje typowe dla biura, ale równocześnie sprawdzają się jako profesjonalne narzędzie w służbie szeroko rozumianej komunikacji wizualnej, w tym do wydruku oznakowań informujących o normach dystansu społecznego.

Ośmiorniczki w służbie komunikacji wizualnej

By tworzyć pożądane materiały związane z komunikacją wizualną, obok drukarki należy dysponować odpowiednimi nośnikami oraz oprogramowaniem, które wspomaga i ułatwia proces projektowania. W ofercie Oki dostępne są różnego rodzaju nośniki sprofilowane właśnie pod kątem informowania o dystansie społecznym. Na przykład trwałe, polietylenowe naklejki podłogowe przygotowane przez Oki przy współpracy z Floralabers oraz grafiki do pobrania z komunikatami dotyczącymi dystansu społecznego. Są to prostokątne banery podłogowe w dwóch rozmiarach oraz samoprzylepny okrąg na podłogę. W ramach wspierania dystansu społecznego w czasie pandemii koronawirusa Oki oferuje firmom bezpłatne pakiety takich naklejek. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują spersonalizowanych materiałów mogą korzystać z nośników Yupotaco. To syntetyczny papier, który trwale przylega do podłogi, ściany lub szkła dzięki swojej strukturze mikroskopijnych przyssawek (Taco, to po japońsku ośmiornica).

The Design Hub – platforma do projektowania grafik

Gdy przedsiębiorcy mają już odpowiedni sprzęt drukujący oraz nośniki, pozostaje jedynie zaprojektować wymagane materiały. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu Oki oferuje platformę The Design Hub – oprogramowanie służące do tworzenia we własnym zakresie komunikacji wizualnej oraz każdego typu materiałów marketingowych, promocyjnych czy informacyjnych. Ideą, która przyświecała twórcom było stworzenie kreatywnego, prostego w użyciu narzędzia, które będzie niedrogą alternatywą dla korzystania z usług zewnętrznych tego typu.

Platforma umożliwia firmom szybkie realizowanie projektów i wydruków, co jest szczególnie ważne np. w przypadku zmian w wytycznych dotyczących dystansu publicznego. Firmy mogą szybko i łatwo tworzyć przyciągające wzrok oznakowanie wizualne i komunikaty dzięki obszernej bibliotece gotowych szablonów, które można dostosować za pomocą tekstu, obrazów i innych elementów projektowych. Integracja oprogramowania The Design Hub z bazą danych umożliwia również nanoszenie automatycznie zmian na wszystkich projektach graficznych. Przy czym jest to możliwe bez konieczności posiadania profesjonalnych umiejętności projektowych. Jednym słowem – The Design Hub jest niczym grafik specjalizujący się w projektowaniu komunikacji wizualnej na potrzeby biznesu.

Zredukuj koszty komunikacji wizualnej z Oki

Drukarki z serii Oki C8, dedykowane nośniki oraz The Design Hub to komplet narzędzi, dzięki któremu można realizować każdego rodzaju wydruki związane z komunikacją wizualną, w tym materiały informujące o dystansie publicznym. Taki zestaw jest alternatywą do zatrudniania dostawców zewnętrznych, co oznacza redukcję kosztów zwłaszcza w przypadku, gdy trzeba szybko wykonać nowe wydruki np. gdy zmienią się parametry dotyczące dystansu. Z myślą o dodatkowym zmniejszeniu kosztów tej sfery biznesu Oki nie tylko umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie bezpłatnych nośników. W ramach kampanii „Adapt Today” producent oferuje bezpłatny pakiet Business Agility Pack, który obejmuje 6-miesięczną subskrypcję The Design Hub dostępną dla klientów, którzy zakupią kolorową drukarkę Oki objętą kampanią i zestaw oryginalnych tonerów CYMK. Użytkownicy, którzy posiadają już uprawnioną kolorową drukarkę firmy OKI, mogą odebrać swój pakiet kupując zestaw oryginalnych tonerów Oki.

Więcej szczegółów na stronie: https://bit.ly/3oHEkZw

Wideo

Materiał oryginalny: Oznaczenia dystansu społecznego w czasach pandemii - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie