Oświęcim. Białka szybko trafiła rezerwę Soły i „dowiozła” skromną zaliczkę [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Daniel Wandas (Soła, z prawej) w pojedynku z Kamilem Lenikiem z Tempa Białka (w białym stroju). W meczu V oigi wadowickiej, rozegranym w Oświęcimiu, rezerwa Soły przegrała z Tempem 0:1. Fot. Jerzy Zaborski
W pojedynku ekip z czołówki wadowickiej okręgówki, rozegranym w Oświęcimiu, rezerwa Soły przegrała z Tempem Białka 0:1.

Goście szybko otworzyli wynik. Po zagraniu Michała Marka, z lewej strony w pole karne wpadł Bartłomiej Goryl, który sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem.

Przed przerwą niewiele się działo. Gospodarze mieli jedną okazję do wyrównania; z prawej strony dogrywał aktywny Jakub Wykręt, a wbiegający w tempo Arkadiusz Czapla uderzył z 7 m, lecz Kłapyta doskonale interweniował (20 min).

Zaraz po przerwie Czapla dobrym podaniem uruchomił Dawida Skiernika, który mając przed sobą tylko bramkarza, minimalnie chybił (47 min.).

Potem, po dograniu z rzutu rożnego przez Adriana Stanka, minimalnie nieclenie główkował Adam Śliwiński (80 min).

Dwie minuty później goście mogli postawić kropkę nad „i”, lecz strzał Raczka był minimalnie niecelny.

Ostatnią szansę na uratowanie remisu gospodarzom miał Szymon Brańka, który – będąc w polu karnym – niepotrzebnie szukał partnerów, zamiast zdecydować się na strzał.

- Może i gospodarze mieli więcej z gry, ale to nam udało się zdobyć gola – cieszył się Mariusz Sałaciak, kierownik drużyny Tempa.

Soła II Oświęcim – Tempo Białka 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 Goryl 5.

Soła II: Kobylański – Baluś, Kasolik, Śliwiński, Bochenek – Stanek, Wowra (46 Długajczyk), Zarzycki (65 Brańka), Wykręt (46 Wandas) – Czapla, Skiernik.

Tempo: Białka – Mentel (60 Sz. Marek), Bielarz, M. marek, Lenik – Korba, Motor, Harańczyk, Woźny (82 Ficek) – Pacyga, Goryl (65 Raczek).

Sędziował: Maciej Michniak (Wadowice).

Żółte kartki: Brańka – Mentel, Harańczyk, Woźny.

Widzów:
20.

Inne mecze:

KS Chełmek – Jałowiec Stryszawa 1:0 (0:0),
bramka: Mika 53.

Sokół Przytkowice – Dąb Paszkówka 0:2 (0:0), bramki: Tarczoń 57, 68.

Nadwiślanin Gromiec – LKS Żarki 0:1 (0:0), bramka: Ł. Nędza 81.

Brzezina Osiek – Soła Łęki 5:1 (3:1), bramki: Dubiel 18, Ł. Szczepaniak 19, M. Gros 36, Tomala 60, Pawlusiak 84 samob. - Kramarczyk 43.

Niwa Nowa Wieś – Skawa Wadowice 4:1 (1:0), bramki: K. Żmuda 8, A. Żmuda 42, Piskorek 60 karny, Swarzyński 90 – Góra 20.

Orzeł Ryczów - Bobrek 1:0 (0:0), bramka: Główczak 78.

Unia Oświęcim - Zagórzanka 1:0 (1:0), bramka: Nowotarski 3.