Osiek: Brzezina kolekcjonuje remisy, więc podobnie było z Górnikiem Brzeszcze w V lidze piłkarskiej

Jerzy Zaborski
Mecz w Osieku miejscowej Brzeziny (żółte stroje) z Górnikiem Brzeszcze przypominał bitwę. Fot. Jerzy Zaborski
W oświęcimskiej V lidze piłkarskiej kwestia awansu jest rozstrzygnięta, bo mistrzem zostanie Jałowiec Stryszawa, ale wiele ciekawego dzieje się za jego plecami. W Osieku kibice byli świadkami futbolowej bitwy. W Brodach miejscowy Cedron w 90 minucie prowadził 3:2, by przegrać ostatecznie z Unią Oświęcim 3:4.

Na początku meczu w Osieku dogodniejsze sytuacje mieli miejscowi, bo Żurek, po rajdzie prawą stroną, przymierzył w boczną siatkę, a później M. Gros uciekł obrońcom i - gdy wydawało się - że gol musi paść, w ostatniej chwili nogę wystawił Janosz, wybijając piłkę na korner (19 min).

Wśród gości prawą stroną atakował Mazur, lecz i on został zablokowany przez Nalepę. Jedak to po kolejnej akcji Mazura, zakończonej strzałem, piłka wypadła Flejtuchowi spod pachy, wtaczając się za linię bramkową. Wprawdzie do siatki dobił ją Widuch, ale zrobił to dla pewności.
Przed przerwą na lewej stronie M. Gros zamknął podanie Żurka, uderzając po długim rogu i mecz zaczął się od nowa.

Po zmianie stron miejscowi wykorzystali karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców, a wyrównał Sojka, popisując się strzałem z 25 m, po którym futbolówka wylądowała w „okienku”.

W ostatniej minucie goście mieli tzw. meczową akcję, ale Sękowskiemu nie udało się wepchnąć do siatki piłki zagranej wzdłuż bramki.

- Nasza obrona była w rozsypce, bo wystąpiło w niej trzech pomocników, w dodatku, przez brutalną grę miejscowych, przed przerwą straciłem dwóch stoperów. Remis przyjmuję z zadowoleniem – ocenił Paweł Kaim, trener Górnika.

Brzezina Osiek – Górnik Brzeszcze 2:2 (1:1)
0:1 Mazur 22, 1:1 M. Gros 35, 2:1 Jaromin 47 karny, 2:2 Sojka 73.
Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółte kartki: Bernaś, Ł. Szczepaniak – Wójcik, K. Jędrusik. Widzów: 200.

Brzezina: Flejtuch – Bernaś, Nalepa, M. Szczepaniak, Ł. Szczepaniak – Juras, M. Gros (85 Konrad Kuźma II), D. Płonka (76 G. Płonka), Ł. Płonka – Jaromin, Żurek (56 Antecki).

Górnik: Faruga – Janosz (31 Salepa), K. Jędrusik (41 Sojka), Drabczyk, Ryś – Czerwik, Kozieł, Wójcik (46 Rogala), Janusik – Widuch (81 Sękowski), Mazur.

INNE MECZE:

KS Chełmek – Jałowiec Stryszawa 0:3 (0:2)
0:1 Kardaś 13, 0:2 Jodłowiec 23, 0:3 Kardaś 60.
Sędziował: Marcin Biros (Libiąż). Żółte kartki: Bąk – Polak. Widzów: 100.

Chełmek: Kuchciński – Kumanek, B. Chylaszek, Zawadzki (32 Wójcik), Bąk – Górski, Kaczor, Kulig, Ortman (75 Światłowski) – Żurawik (84 Kowalczyk), Kustra (57 Musiał).

Jałowiec: Kłapyta – P. Bachorczyk, Bizoń, Bartyzel, Bach – D. Bachorczyk, Jodłowiec, Janik, Polak (52 Głuszek) – Kardaś, Świerkosz.

Soła Łęki – PRZECISZOVIA 7:0 (3:0)
1:0 Oczkowski 20, 2:0 Konrad Żmuda 25, 3:0 Kamil Żmuda 35, 4:0 Kamil Żmuda 50, 5:0 A. Żmuda 55, 6:0 Bogdan 80, 7:0 bogdan 81.
Sędziował: Ireneusz Warchał (Wadowice). Żółta kartka: Kościelnik. Widzów: 200.

Soła: Szymański - Zemła, Pawlusiak, Handy (46 Handzlik), Kramarczyk (46 Dziubek) - Górkiewicz, Kamil Żmuda, Bogdan, Konrad Żmuda - Oczkowski (69 Lekki), Adam Żmuda.

Przeciszovia: Kościelnik - Hutny, Dzidecki, Chmura (3 Michałek 72 Kępiński), Tobiczyk - Kozłowski, Matla, Momot, Pawela (79 Śliwiński) - Maca, Bartuś.

Cedron Brody – Unia Oświęcim 3:4, Babia Góra Sucha Beskidzka – Skawa Wadowice 3:1; Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Balin 3:0, Zagórzanka Zagórze - Iskra Brzezinka 3:1, Tempo Białka - Nadwiślanin Gromiec 3:0.