Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Off Plus Camera w Twoim mieście!

Redakcja
Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy 8 najciekawszych filmów festiwalu. "Off Plus Camera w Twoim mieście" to jedyny taki projekt festiwalowy w kraju. Do projektu zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice.

Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy 8 najciekawszych filmów festiwalu. "Off Plus Camera w Twoim mieście" to jedyny taki projekt festiwalowy w kraju.
Do projektu zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice. Wszystkie zaangażowane kina (w Krakowie takimi są Kijów. Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

Off Plus Camera w Twoim mieście to nie tylko filmy. Mieszkańcy małopolskich miejscowości będą mieli okazję zobaczyć gwiazdy kina, które odwiedzą Kraków. Wszystko za sprawą transmisji na żywo ze spotkań z cyklu "Camera on" - moderowanych dyskusji z najważniejszymi gośćmi festiwalu.

W Krakowie pojawią się krytycy z "The Village Voice", "Moviemaker", "The Wall Street Journal" i "The New York Times". Współpracownicy najważniejszych tytułów zastanowią się, jak nowe media wpływają na świat dziennikarstwa kulturalnego. Dyskusję "Krytyka filmowa w dobie nowych technologii" poprowadzi Aaron Hillis, współpracownik "The Village Voice", "Moviemaker" i "Filmmaker Magazine".

W gronie panelistów znaleźli się Miriam Bale ("NY Times"), Steve Dollar ("The Wall Street Journal"), Mark Adams ("Screen International" and "The Sunday Mirror") i Krzysztof Kwiatkowski ("Wprost"). Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat wymagań rynku i jego konsumentów. Spotkanie odbędzie się 8 maja i wtedy też będzie transmitowane.

Choć "Off Plus Camera w Twoim mieście" to przede wszystkim przedsięwzięcie towarzyszące festiwalowi filmowemu, na projekcjach czy panelach dyskusyjnych jego zasięg się nie kończy. Poprzeczka zawieszona jest znacznie wyżej. Ma on bowiem być pewnego rodzaju trampoliną i szansą rozwoju zarówno dla małopolskich instytucji kultury, jej odbiorców, jak i samego regionu. Wydarzeniu będzie towarzyszył serwis internetowy, zawierający wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Poza zagadnieniami stricte festiwalowymi, wśród nich m.in. możliwość przesłania własnych pytań do festiwalowych gości, znajdą się tam również informacje o godnych uwagi atrakcjach turystycznych wszystkich uczestniczących w projekcie miast. W ten sposób festiwal Off Plus Camera prezentuje atrakcje całego regionu Małopolski.
Planowana jest także darmowa aplikacja mobilna. Program trafi na platformy Android oraz iOS. Pozwoli użytkownikom smartfonów na dostęp do najważniejszych informacji o festiwalu oraz da im możliwość zarezerwowania biletów na konkretne wydarzenie.

PROGRAM:

"BAD HAIR"
03.05 seans o godz. 18.00
reżyseria: Mariana Rondón czas trwania: 93 min. gatunek: dramat prod. Wenezuela/Peru/Niemcy, 12 lat

"O KROK OD SŁAWY"
04.05 seans o godz. 18.00
reżyseria: Morgan Neville czas trwania: 91 min. gatunek: dokumentalny/muzyczny prod. USA, 12 lat

"BLOOD BROTHER"
05.05 seans o godz. 20.00
reżyseria: Steve Hoover czas trwania: 92 min. gatunek: dokumentalny prod. USA, 12 lat

"THE WE AND THE I (TO MY, A TO JA)"
06.05 seans o godz. 20.00
reżyseria: Michel Gondry czas trwania: 103 min.
gatunek: dramat/komedia prod. Wielka Brytania/USA/Francja , 12 lat

"WAR STORY"
07.05 seans o godz. 20.00
reżyseria: Mark Jackson czas trwania: 88 min.
gatunek: dramat prod. USA, 12 lat

"TOM"
08.05 seans o godz. 19.00
reżyseria: Xavier Dolan czas trwania: 105 min.
gatunek: thriller/psychologiczny prod. Kanada/Francja, 12 lat

"CASA GRANDE"
09.05 seans o godz. 19.00
reżyseria: Felipe Barbosa czas trwania: 107 min.
gatunek: dramat prod. Brazylia, 12 lat

09.05 godz. 17.30 transmisja - "Camera on" - spotkanie z Jerzym Stuhrem

"10 000 KM"
10.05 seans o godz. 19.00
reżyseria: Carlos Marques-Marcet czas trwania: 100 min.
gatunek: melodramat prod. Hiszpania, 12 lat

10.05 godz. 16.00 retransmisja - "Camera on" - spotkanie z Andrzejem Wajdą
10.05 godz. 17.30 retransmisja panelu dyskusyjnego: „Krytyka filmowa w dobie nowych technologii”

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto