Nie tylko kremówki. TOP 6 najdziwniejszych pomysłów na promocję Wadowic. Wśród nich relaks przy podglądaniu sąsiadów

Bogumił Storch
Bogumił Storch
1. Promocja niezamierzona
Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach kilka lat temu zaczęła tryskać woda. Niektórzy uznali to za cud. I chociaż magistrat nie miał nic wspólnego z tą akcją. to sprawa stała się bardzo głośna. W końcu ustaliliśmy, że woda spływająca z pomnika to po prostu efekt modernizacji postumentu.
1. Promocja niezamierzona Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach kilka lat temu zaczęła tryskać woda. Niektórzy uznali to za cud. I chociaż magistrat nie miał nic wspólnego z tą akcją. to sprawa stała się bardzo głośna. W końcu ustaliliśmy, że woda spływająca z pomnika to po prostu efekt modernizacji postumentu. Bogumił Storch
Kremówki i papież Jan Paweł II najbardziej kojarzą się z Wadowicami. To małopolskie miasto słynie z zaskakujących pomysłów na swoją promocję. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W ostatnich latach pojawiło się sporo nietypowych pomysłów na promocję Wadowic. Lokalne władze potrafią zaskoczyć kreatywnością, chociaż często wywołuje to kontrowersje.

Przygotowaliśmy dla was ranking TOP 6 dziwnych pomysłów na promocję Wadowic, niektóre są bardzo zabawne

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wadowice. Symbole miasta to z Jan Paweł II i kremówki

Skąd się wzięły Wadowice? Książę oświęcimski Jan I Scholastyk wydał w Bytomiu, 27 lutego 1327 roku, akt zhołdowania swego księstwa królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu. Wśród wymienionych na pergaminowym dokumencie miast, obok Zatora, Żywca i Kęt, znalazło się także miasto „Wadowicz”. Jest to pierwsza, historycznie potwierdzona wzmianka o Wadowicach, które już wówczas posiadały prawa miejskie. Miasto początkowo było niewielkim ośrodkiem, lecz od końca XVIII w., wraz z budową traktu środkowogalicyjskiego łączącego Lwów z Wiedniem, a także przeniesieniem przez władze austriackie siedziby cyrkułu wadowickiego, zaczęło się szybciej rozwijać. Obecnie, jako miasto rodzinne papieża Jana Pawła II, Wadowice stanowią ważny ośrodek pielgrzymkowy.

W 1975 roku, w związku z reformą administracyjną, Wadowice przestały pełnić funkcję stolicy powiatu. Ważnym wydarzeniem, które sprawiło, że miasto stało się rozpoznawalne, był wybór Karola Wojtyły na papieża (16 października 1978 roku). W 1984 roku rozpoczęto budowę nowej świątyni – votum wdzięczności za uratowanie papieża z zamachu, kościół Św. Piotra Apostoła został w 1991 r. konsekrowany przez Jana Pawła II. Natomiast kościół w rynku, z którym Wojtyła był związany od najmłodszych lat, zyskał od papieża w 1992 roku rangę bazyliki mniejszej. Jan Paweł II odwiedził Wadowice trzykrotnie – w latach 1979, 1991 i 1999.

Pierwszy raz w historii zmieniono kurs planetoidy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie