DUŻE!!? GŁOŚNE!!? Nie. Małe, ciche, i do tego rodzinne

Artykuł sponsorowany
Z ta opinią możliwą do usłyszenia w radiowym spocie reklamowym nie sposób się nie zgodzić. „Idealne miejsce na rodzinne narty. Blisko cztery kilometry tras, dwie koleje krzesełkowe, trzy wyciągi orczykowe, zawodowi instruktorzy, i gościnne góralskie karczmy” – to esencja tego miejsca.

Przyjeżdżając do Małego Cichego, nie sposób nie bawić się dobrze. Relaks, wypoczynek, spokojna atmosfera i niezapomniany widok na Tatry - to na zawsze pozostaje w pamięci.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Stacja oferuje dwa wyciągi orczykowe (Dyzio 100, oraz Zgorzelisko 210 metrów) dla najmłodszych i osób stawiających pierwsze kroki na śniegu. Skorzystanie z nich z pewnością ułatwi naukę jazdy na nartach lub snowboardzie, sprawi także ze będzie ona bezpieczna i przyjemna.

Dla tych z większym doświadczeniem, proponowana jest nowoczesna, czteroosobowa kolej wyprzęgana Zgorzelisko Ekspress. Ma ona długość 1250 metrów, różnicę poziomów 220 metrów, i wwozi na szczyt (2200 osób na godzinę) nie tylko szybko ale i bardzo bezpiecznie. Obok niej stoi również czteroosobowa, kolej Małe Ciche o długości 750 metrów (również 2200 osób godzinę), oraz pięćsetmetrowy wyciąg orczykowy. Łączna przepustowość urządzeń wyciągowych to ponad 6500 osób na godzinę. Trasy narciarskie zostały wyposażone w nowoczesny system sztucznego naśnieżania i oświetlenie. Wyciągi obsługiwane są przez jeden skipass.

Dodatkowym atutem są przygotowane bezpłatne miejsca parkingowe zlokalizowane specjalnie na potrzeby kompleksu narciarskiego zarówno przy górnej jak i dolnej stacji. Dojazd do nich możliwy jest do strony „zakopianki” (skręcając w Poroninie w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, dalej zgodnie z tablicami kierunkowymi), bądź od strony drogi Oswalda Balzera, wiodącej z górnych rejonów Zakopanego w kierunku na Łysą Polanę i do Morskiego Oka.

Do Stacji Narciarskiej Małe Ciche można przyjechać bez własnego sprzętu. Na jej terenie z łatwością znajdzie się wypożyczalnie posiadające w swojej ofercie narty i deski snowboardowe doskonałej jakości. Dla posiadaczy własnego sprzętu ważna będzie na pewno informacja, że w wypadku takiej potrzeby, ich sprzęt może być odpowiednio przygotowany w profesjonalnym serwisie.

Stacja jest również bardzo dobrze przygotowana pod względem gastronomicznym. Karczmy, szałasy, restauracje regionalne znajdują się w takich miejscach, że podczas posiłku można nacieszyć oko górskimi krajobrazami. A jest co podziwiać. Roztaczająca się ze szczytu panorama zapiera dech w piersiach. Nawet ci którzy odwiedzili to miejsce już w przeszłości, przystają chętnie i cieszą wzrok patrząc na Tatry w całej rozciągłości, od Zachodnich, po najwyższe szczyty Wysokich po polskiej i słowackiej stronie. W zasięgu wzroku jest również pobliskie Zakopane i zbocza Gubałówki, słowem wszystko to co w polskich górach najpiękniejsze.

Myśląc o najmłodszych stworzone zostało przedszkole narciarskie, w którym instruktorzy szkoły narciarskiej zapraszają zarówno na zajęcia indywidualne, jak i pięciodniowe kursy grupowe realizujące założenia Programu Nauczania Dzieci SITN PZN. Po zakończeniu takich kursów dzieci dostają zestaw upominków, oraz zaświadczające o nabytych umiejętnościach: odznakę i wpis do specjalnego dziecięcego indeksu.

Ponadto przygotowana została specjalna sala zabaw dla dzieci, gdzie można bezpiecznie zostawić dziecko pod okiem fachowych opiekunów.

No i teraz najważniejsze. Sezon narciarski 2014 – 15 został już w Małym Cichym rozpoczęty!!! Jak tylko temperatury spadły poniżej zera, system śnieżenia ruszył do pracy z pełnym zaangażowaniem. 26 armatek produkowało śnieg przez kilka dni bez przerwy. Zgromadzona została go taka ilość, że 11 grudnia na krzesełkach usiedli pierwsi amatorzy białego szaleństwa. Piękna słoneczna pogoda i delikatny mróz sprawiają, że warunki narciarskie są naprawdę dobre. Pojeździć można na najdłuższej trasie (około 1300 metrów), oraz na Polanie Zgorzelisko. W najbliższych dniach, jeśli aura tylko na to pozwoli, planowane jest uruchomienie drugiej kolei krzesełkowej.

Male Ciche zaprasza. Ci którzy raz przyjechali i zobaczyli, zawsze dobrze wspominają i chętnie wracają.

Więcej informacji na

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na andrychow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie