Oświęcim: W piłkarskich derbach z okazji wyzwolenia miasta Soła lepsza od Unii

Jerzy Zaborski
Soła okazała się lepsza na stadionie Unii w piłkarskich derbach Oświęcimia, rozgrywanych z okazji wyzwolenia miasta. Fot. Jerzy Zaborski
Po rocznej przerwie w Oświęcimiu powrócono do tradycji rozgrywania spotkań piłkarskich z okazji wyzwolenia miasta. Tym razem Unia (trzeci zespół V ligi) nie dała rady na własnym boisku trzecioligowej Sole (1:4).

Trzecioligowcy szybko objęli prowadzenie, choć wystawili mieszaną kadrę. Inna sprawa, że w słabej formie był bramkarz miejscowych, mający na sumieniu dwie pierwsze bramki. -_ Ten mecz pokazał, że oba zespoły są na różnym etapie przygotowań do wiosny. Mój zespół dopiero je zaczął _– tłumaczył trener Unii Jakub Korba.

Solarze byli na tyle pewni swego, że w 23 min Paweł Cygnar przestrzelił karnego. Dopiero przy drugiej „jedenastce” zimną krew zachował powracający do zdrowia Jakub Snadny. Pragnienie zdobycia gola przez powracającego do formy po półrocznym leczeniu kontuzji snajpera Soły było tak wielkie, że kilka minut wcześniej tak długo dryblował w polu karnym, aż zmarnował sytuację. Nie dograł lepiej ustawionemu Stróżakowi. - Powoli wprowadzamy Snadnego do walki na boisku _– zdradził Sebastian Stemplewski, trener Soły. - Dzień wcześniej, w wewnętrznej gierce, jaką zaliczyliśmy na słanym obiekcie, zaliczył 30 minut, a w derbach zagrał już o 10 minut dłużej. _

W przyszłym tygodniu w Sole mają się pojawić młodzieżowcy, których szkoleniowiec chce sprawdzić przed wyjazdem na tygodniowy obóz do Dzierżoniowa.

Trener Unii Jakub Korba sprawdza zawodników z niższych lig. Jak mówi, lubi pracować u podstaw. - _Może chłopcy zbyt przestraszyli się bardziej renomowanego rywala i dlatego szybko stracili dwa gole. Jak trema ich popuściła, w drugiej części pojedynek był bardziej wyrównany _– uważa trener Korba.

D&R Unia Oświęcim – Soła Oświęcim 1:4 (0:3)
0:1 Ząbek 1, 0:2 Ząbek 9, 0:3 Cygnar 29, 1:3 Chojnowski 71, 1:4 Snadny 85 karny.

Unia: Kubas – J. Kocoń, Paterk, Kabara, Szostek – Jończyk, Nowotarski, Przybyła, Wierzbic – Wiertel, T. Kocoń oraz Semik, Chojnowski, Ochman, Domżał, Urbańczyk, Głowacki
Soła: K. Talaga – J. Jamróz, Wadas, Mycyk, G. Talaga – Domański, Czarnik, Cygnar, Stanek – Ząbek, Stróżak oraz Gleń, Migdałek, Samek, Boba, Snadny.