Kurier znowu nie zastał Was w domu? Wreszcie zmienią się zasady dostawy!

W najbliższym czasie mają zmienić się godziny dostawy przesyłek kurierskich zakupionych poprzez Allegro. W dużych miastach kurier dostarczy paczkę między godzinami 18 a 22, w mniejszych miejscowościach - między 17 do 22. Ma to rozwiązać problem unikania przez klientów przesyłek kurierskich w obawie, że kurier pojawi się z paczką, gdy adresata nie będzie w domu.
Kurier znowu nie zastał Was w domu? Wreszcie zmienią się zasady dostawy!
 domena publiczna

Zmiany, które Allegro będzie wprowadzać razem z DHL Parcel, zaczną działać już za kilka dni. Usługa "Kurier wieczór", którą sprzedawcy będą mogli oferować klientom, będzie kosztować 12,24 zł brutto. To wariant cenowy dotyczący paczek do 10 kg. Z usługi będzie można skorzystać również w przypadku cięższych przesyłek, jednak cena będzie odpowiednio wyższa.

Dostawca w opcji "Kurier wieczór" pojawi się pod wskazanym adresem między godzinami 18 a 22 (duże miasta) lub między 17 a 22 (w przypadku mniejszych miejscowości. Ma to ułatwić odbiór paczek osobom, które pracują w godzinach 9-17.


Wideo

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.10.2017, 09:49

Bzdura.DpD pisze między 8 a 18.I co mam być cały czas w domu.Taki mają regulamin.A ten co wysyła mam to gdzes.Zapłacone nieoja sprawa.

16.10.2017, 02:18

Nie zawsze do pracy można zamówić. Szczególnie jak przesyłka jest wielkogabarytowa lub po prostu dużo waży. Później weź to z pracy dźwigaj. Jak masz auto to spoko. Jeśli z buta musisz z tym iść/komunikacją miejską lub rowerem, to zapomnij. Szczególnie jak masz w ogóle pracę w innym mieście.

15.10.2017, 18:42

ciekawe lamusie skąd wiesz jak jest w dhl-u w USA? wgl skąd wiesz jak jest w DHLu i innych firmach? pracowałeś jako kurier? wątpię , jak zamawiasz paczkę a wiesz że nie ma cie w domu to zamów ją na adres pracy albo wykup tzn sługę doręczenie do sąsiada i po problemie ! jak zamówisz wyżej wymienioną usługę to życzę ci by kurier po złości zapukał o 21:59 do drzwi a twój sen został przerwany ! :)

08.10.2017, 17:56

czytaj tekst ze zrozumieniem. Przeczytaj kilka razy i zrozumiesz treść przekazu.

08.10.2017, 15:22

Coś tu nie rozumiem, kto kogo unika? Z reklamacji oraz opinii ludzi na temat firm kurierskich, wynika jasno, że to kurierzy nie dostarczają przesyłek i na stronie www wpisują awizowanie, co jest zwykłym oszustwem.
Sam wielokrotnie się o tym przekonałem, kiedy otrzymałęm SMS od firmy kurierskiej z onformacją, iż kurier będzie w godzinach 10-14 z paczką i w tym dniu brałem wolne z pracy, lecz kurier nie przyjechał przez cały dzień, po czym napisał bezczelnie notatkę, że nie zastał nikogo w domu. Zgłosiłem skargę i jak możemy się domyślać nikt z tym nic nie zrobił, bo sytuacja wielokrotnie się powtózyła.
Jeśli uda nam się zdobyć telefon do kuriera, to jeszcze musimy mieć szczęście, że łąskawy kurier odbierze telefon.
Kiedy już odbierze telefon to powie, że dziś nie da rady przywieźć nam przesyłki, bo ma tyle pracy.
Teraz już wiem, co zrobić w takiej sytuacji.
Najgorsze firmy kurierskie to DHL i DPD!
Firmy kurierskie i kurierzy powinni ponosić duże kary finansowe, tak jak to jest np. w USA!

07.10.2017, 14:58

Odbieraj w paczkomacie, a do domu zamawiaj jak w nim ktoś jest. Z czym macie taki problem. Nikt nie jest wstanie określić czy w danej chwili przejedzie 10 km w określonym czasie bo ruch na jezdni oraz masę różnych czynników sa zmiennymi diametralnie zmieniającymi domniemany czas.

07.10.2017, 02:02

skoro nie zadeklarowano dostawy na konkretną godzinę - to odbiorca miał prawo być poza miejscem (adresem) dostawy ! jasne ?! czy trzeba jeszcze bardziej tłumczyć zakutej pale ?

07.10.2017, 01:59

płacimy za przesyłke odpowiednią stawkę (i chyba Twoja fima powinna skalkulować sobie w tej opłacie wszelkie koszty, czyż nie ? - a jeśli nie - to się zwolnij i zatrudnij w innej - z tym nie ma dzisiaj żadnego probemu !) skoro w momencie składania zamówienia nie można określić kiedy dostarczycie przesyłkę, to nie można wymagać ze akurat w momencie dostawy klient będzie dostępny w domu ! jasne ? klienci też mają swoją pracę i swoje obowiązki, a skoro oni płacą, a nie kurier im - to kurier musi się dostsować - jasne ?!

07.10.2017, 01:55

jesteś de\bil\em ! a co w przypadku gdy moim zawodem jest kierowca i też jeżdżę po mieście albo w trasie między miastami, przez cały dzień ?! i po prostu nie wiem gdzie będe przykładowo między godzinami 10, a 14 - kiedy to "jaśnie pan kurier" raczy mi dostarczyć paczkę ? bo przecież przy składaniu zamówienia nie jest określone kiedy dokładnie paczka zostanie dostarczona !!! nie wspominam o przypadkach, że jestem chirurgiem i mimo że w godzinach od... do... jestem w określonym miejscu pracy to i tak po prostu nie mogę odebrać przesyłki, gdyż akurat jestem przy operacji (w dodatku Twojej mamusi - ale byłoby "nieszczęście" gdyby mnie oderwano od stołu gdyż muszę odebrać paczkę od "jaśnie pana") ! i jeszcze takich przykładów można przytoczyć tutaj setki !!!

06.10.2017, 21:20

a teraz pytanie do jaśnie szanownych państwa klientów,ile klient powinien zapłacić kurierowi który nie może się do władcy dodzwonić bo ten w tym momencie nie mógł odebrać telefonu bo był na ważnym spotkaniu albo jechał tramwajem.zamawiasz człowieczku paczkę i podajesz nr.tel. to go odbieraj albo odbiór własny w oddziale f-my utęsknionej przesyłki.pozdrawiam normalnych klientów -kurier

06.10.2017, 16:25

Skoro nie opłaciła Pani dostawy na daną godzinę to miał takie prawo. Pozdrawiam.

06.10.2017, 16:12

co jest klijent?

06.10.2017, 15:38

Poprosiłam kiedyś o wysyłkę paczki z adnotacją, że będę w domu po godzinie 16. O 14 zadzwonił kurier i powiedział, że wszystkie paczki na dziś już doręczył, a nie będzie specjalnie czekał aż wrócę do domu i mam ją sobie odebrać bezpośrednio w terminalu...

06.10.2017, 13:53

A gdy kurier dzwoni do klijenta to nie po to by pogadac tylko po to by ustaluc z klijentem doreczenie w jak najbardziej dogodny sposob dla obojga

06.10.2017, 13:49

Ludzie kiedy wy sie nauczycie i zrozumiecie ze to nie sprzedewca decyduje kiedy kurier bedzie tylko to jak jest ustawiona jego trasa i mniej wiecej w jakich godzinach przejezdza. Myslicie ze zamawiacie i bedzie tak jak wy chcecie kurier ma kilkadziesiat klijentow na swojej trasie i niekiedy robi ponad 200 kilometrow wiec fizycznie nie bylby w stanie ogarnac tematu tak jak wy to sobie wyobrazacie!

06.10.2017, 12:37

To był idealnie zgodnie z umowa 14 mieści sie w przedziale czasowym 12-17

06.10.2017, 11:28

"Janek" i "ja" prezentują typowo polskie podejście - zamówię paletę 300 kg i niech się kurier buja, należy mi się bo płacę! Tak ciężko jest porozmawiać z sąsiadem? Z panią z osiedlowego sklepu? Może tak czasem ułatwić komuś pracę i życie zamiast mieć tylko roszczenia?!

06.10.2017, 08:56

Dużo zamawiam przez internet i to jest śmieszne, albo dzwoni o 7.10 kiedy ja juz jestem w pracy, albo o 13...albo daje status nieudane doreczenie o 17 kiedykolwiek akurat byłam w domu i nikt nie dzwonil do drzwi... Kpina... Za to ostatnie zrobilam kolo du..py kurierowi, nie wiem czy nadal tam pracuje... Rozumiem wszystko ale takiego chamstwa nie toleruje

06.10.2017, 07:34

tak, to ja rozumiem że np paczkę wielkogabarytową mam zamawiać np do biura, kurier zostawi mi paletę przed biurem, ja wrócę do pracy i może jak nikt tego nie ukradnie z pod biura to po pracy mogę zamówić transport i wielką pakę przewieźć do domu :D ;) :p genialny pomysł ;) w sumie to może zamiast kuriera samemu warto pojechać po paczkę :p
każdy wybiera jak mu pasuje, to że się kurier nie stawia w godzinach to też nie koniecznie specjalnie, bo jak musi na kogoś czekać np 15, 5 czy 10 minut a takich osób w ciągu dnia może być kilka to już mu się pewnie godzina zwłoki robi i każdy kolejny klient to odczuwa :/
wg mnie fajna dodatkowa opcja do wyboru ;)

06.10.2017, 07:28

Chodzi raczej o unikanie wybierania przesyłki kurierskiej podczas zakupów ;)

05.10.2017, 22:48

Taka mają prace i tyle. nie każda osoba jest korpo-szczurem i pracuje od 9-17...
Ludzie co pracują w sklepach i gastronomii też pracują do późnych godzin. Ale gdyby tak nie było to nigdzie by nie było można czegoś kupić albo zjeść jak by wszyscy pracowali od 9-17... Poza tym widać że ktoś tu nie korzysta z usług kurierskich i nigdy nie miał problemu z ustaleniem odbioru paczki. A co do tego że paczkę zamawia się tam gdzie przebywa to też Proszę się zastanowić, nie każdy siedzi w pracy na du... przed biurkiem, bo są zawody jak kierowca, pilot itp. I ciężko wtedy taka paczkę takiej osobie odebrać.
Proszę pomyśleć zanim zacznie się robić hejt..

05.10.2017, 22:23

No tak, kurier nie musi spać, on nie ma domu i życia prywatnego, nie chce skończyć pracy i odpocząć bo księciu z księżniczką zamówili sobie gadżety erotyczne. Paczkę zamawia się tam gdzie się przebywa w ciągu dnia!!!

05.10.2017, 21:24

Z zasady unikam sprzedawców, którzy mają tylko dostawę kurierem. Ich sprawa, nie muszę u nich kupować. Jeśli mają za dużo klientów, mogą się tym nie przejmować.

05.10.2017, 20:11

Dotyczy to każdej firmy kurierskiej?

05.10.2017, 20:03

u nas kurier tez bywa dosyc czesto i zawsze wybieram godzine taka, ze wiem ze ktos na pewno bedzie w domu. pierwszy przyklad brzegu: dostawa 10-12 , nikt nie przychodzi, ja wychodze z domu na egzamin o 14.30 i 5 min pozniej telefon z wielka pretensja ze nikogo nie ma w domu....WTF. wybor godziny dostawy to pic na wode bo bywalo ze i codziennie kurier przychodzil i baaardzo baaardzo zadko byl o wybranej przeze mnie godzinie.