"Bezpieczna droga do szkoły". Tylko u nas 25 kart do Piotrusia!

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa - mówi wicemarszałek Roman Ciepiela.

Najważniejszym zespołem zajmującym się bezpieczeństwem na drogach naszego regionu jest Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy marszałku województwa. Oprócz inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa, swoje działania Rada kieruje również do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci.

Od 31 sierpnia piesi poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Warto zaznaczyć jednak, że Rada już od 10 lat przeznacza środki na realizację akcji promujących używanie elementów odblaskowych.

Akcje promujące bezpieczeństwo kierowane są głównie do dzieci i młodzieży. Wśród nich do najważniejszych zaliczyć można akcję kupowania odblasków, które były rozdawane uczniom z terenów wiejskich, czy realizowaną od 2010 roku akcję "Odblaskowa szkoła". W jej ramach szkoły, które najskuteczniej zachęcą swoich uczniów do noszenia elementów odblaskowych, mogą wygrać cenne nagrody. Do konkursu co roku przystępuje ponad 300 szkół z terenu Małopolski. W tym roku, prowadzona jest już V edycja Konkursu "Odblaskowa Szkoła".

Kolejną ważną akcją jest akcja "Bezpieczna Droga do szkoły" - w tym roku organizowana po raz 5. przez Gazetę Krakowską wspólnie z m.in. Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego a także m.in. Stowarzyszenie Alter - Ego, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach akcji ogłaszany jest konkurs plastyczny skierowany do całych klas, jak i uczniów, o tematyce związanej z bezpieczeństwem ruchu.
- To bardzo potrzebna akcja, bo trzeba pamiętać, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa - mówi Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego i przewodniczący Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Im więcej informacji na ten temat wpoimy najmłodszym, tym większe będzie bezpieczeństwo na naszych drogach i w ich sąsiedztwie.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.