Andrychów: MKS pokonaniem TSV Mansard Sanok postawił pieczęć na utrzymaniu w II lidze siatkarzy

Jerzy Zaborski
Wielka radość w Andrychowie, bo MKS w pożegnalnym spotkaniu przed własną widownią postawił pieczęć na utrzymaniu w II lidze siatkarzy (grupa 6).

Owszem, niedosyt pozostał, bo andrychowianie liczyli na występy w górnej połówce tabeli, ale młody zespół musiał przecież zdobyć doświadczenie. - _Dlatego ostatnich trzech meczów sezonu, które przyjdzie nam zagrać na wyjazdach, wcale nie odpuścimy. Chcemy wygrać grupę słabszą _– zapowiada Tomasz Rupik, II trener MKS.

Andrychowianie obawiali się tego meczu, ale nie dlatego, że przyszło go im rozgrywać po tygodniowej przerwie. - Wobec plagi kontuzji przyszło nam walczyć w eksperymentalnym składzie, bez libero – podkreśla trener Rupik. - Przyjęcie zagrywki spadło zatem na środkowych. Na szczeblu centralnym nie powinno to mieć miejsca, ale w ekstremalnych warunkach trzeba sobie jakoś umieć radzić.

Trochę emocji było w III secie, kiedy od stanu 14:9 zrobiło się 15:13, ale miejscowi szybko zwarli szyki, przywracając na parkiecie układ obowiązujący od początku spotkania. - _To, że rywale w każdym secie zdobyli ponad 20 punktów nie świadczyło o tym, że mecz był wyrównany. Od połowy każdego seta trzymaliśmy rywali na bezpieczny dystans _– podkreślił Tomasz Rupik.

MKS Andrychów – TSV Mansard Sanok 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)